خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  حکم جایگزین حبس؛ ۵ عامل حیوان آزاری به ارائه خدمات به آهوان و پرندگان محکوم شدند

حکم جایگزین حبس؛ ۵ عامل حیوان آزاری به ارائه خدمات به آهوان و پرندگان محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد مغان در استان اردبیل از صدور حکم جایگزین حبس برای پنج متهم به آزار سگ خبر داد. بر اساس حکم صادره، این متهمان به ارائه خدمات عمومی تعلیف آهوان در سایت تکثیر آهوی مغان و دانه‌ پاشی برای پرندگان محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، پنج متهم به حیوان آزاری در پارس آباد مغان به احکام جایگزین حبس محکوم شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس‌آباد در این زمینه گفت: در پی انتشار فیلم مربوط به سگ آزاری در فضای مجازی و با اعلام شکایت از سوی اداره حفاظت محیط زیست پارس‌آباد، پنج نفر متهم پرونده شناسایی شدند.

محمد مجرد افزود: پس از رسیدگی و تحقیقات کامل در نهایت متهمان مکلف شدند زیر نظارت اداره حفاظت محیط زیست و واحد اجرای احکام کیفری، به مدت ۱۲۰ ساعت با هزینه شخصی نسبت به تعلیف آهوان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان و دانه‌پاشی برای پرندگان حمایت شده و مهاجر اقدام کنند.

گفتنی است که با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید