خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ ماهان جلال دوست به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ ماهان جلال دوست به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت ماهان جلال دوست، شهروند ساکن تهران را عینا تایید کرد. آقای جلال دوست در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱ سال حبس تعزیری و از بابت مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و ضبط خودرو شخصی، تلفن همراه و کامپیوتر به نفع دولت محکوم شده بود. دادگاه تجدیدنظر مجازات ضبط خودروی شخصی را نقض کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت ماهان جلال دوست، شهروند ساکن تهران را عینا تایید کرد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و امروز سه‌شنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ به این شهروند ابلاغ شده است، ماهان جلال دوست از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی همچنین از بابت مجازات تکمیلی به ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و ضبط تلفن همراه و کامپیوتر به نفع دولت محکوم شده است.

آقای جلال دوست در مرحله بدوی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران علاوه بر این احکام، به ضبط خودرو شخصی نیز محکوم شده بود که توسط دادگاه تجدیدنظر نقض شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۹ در همین شعبه برگزار شده بود.

ماهان جلال دوست در تاریخ ۲ آذرماه ۹۹ به همراه مهرداد گریوانی در خیابان ولیعصر تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی منتقل شد. این شهروندان یک روز بعد به بند ۴ زندان اوین منتقل شدند. گفته می‌شود که آقای جلال دوست در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته است. همچنین مامورین پس از بازداشت، خودروی آقای جلال دوست و وسایل شخصی وی و خانواده اش از جمله تلفن همراه را ضبط کردند.

آقای جلال دوست از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی محمد حسین جعفری جوزن آبادی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و در تاریخ ۲۳ آذرماه ۹۹ آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.

ماهان جلال دوست نهایتا در تاریخ ۱۵ دیماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید