خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار

صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی یک زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران از بابت اتهام محاربه با حکم دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد. همچنین یک زندانی در شهرستان تنکابن که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شهروند، یک متهم در تهران از بابت اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، اواخر اردیبهشت سال ٩۶ رسیدگی به این پرونده از سوی کارآگاهان پایگاه ششم پلیس پایتخت کلید خورد. مأموران در جریان چند زورگیری خشن در تهران قرار گرفتند. در این پرونده زورگیران به بهانه پرسیدن آدرس به سوژه‌هایشان نزدیک می‌شدند. آنها پس از ضرب و شتم با گذاشتن چاقو روی گردن مالباختگان پول و طلاهایشان را سرقت می‌کردند.

یکی از مالباختگان در جریان تحقیقات به پلیس گفت: «داشتم دخترم را از مهد کودک به خانه می‌بردم. وقتی به خانه رسیدیم درست جلوی در ناگهان مردی دستش را روی در گذاشت. مرا به داخل راهرو هل داد و بعد چاقو را روی گردنم قرار داد. دخترم گریه می‌کرد و ترسیده بود. او با دست دیگرش دهان دخترم را هم گرفت. بعد هم طلاهایم را برد و با موتورسیکلتی که در نزدیکی خانه‌مان توقف کرده بود فرار کرد.» در میان مالباختگان زنان سالخورده‌ای هم بودند.

به ‌دنبال این گزارشات کارآگاهان تحقیقات ویژه خود را آغاز کردند. آنها به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل‌های سرقت پرداختند و صحنه زورگیری‌ها که ضبط شده بود را پیدا کردند. با به‌ دست آمدن تصویر متهمان، کارآگاهان به سراغ آلبوم مجرمان سابقه‌دار اداره آگاهی رفتند. آنها موفق شدند هویت این زورگیران را شناسایی کنند. با شناسایی متهمان، آنها در یک عملیات دستگیر شدند.

متهمان وقتی تحت بازجویی قرار گرفتند، به زورگیری‌های خشن خود اعتراف کردند. سردسته باند که پسری بیست‌ و شش ساله بود، در بازجویی‌ها مدعی شد که از سه سال قبل به مواد مخدر روی آورده و فرزند طلاق است.

او به مأموران پلیس گفت: «از یک سال و نیم پیش سرقت‌هایمان را شروع کردیم. معمولا در خیابان‌های خلوت آن هم در شرق تهران پرسه می‌زدیم. دو موتورسیکلت داشتیم که هر کدام دو سرنشین داشتند. وقتی یک زن تنها را در خیابان می‌دیدیم، به او نزدیک می‌شدیم، من از موتورسیکلت پیاده می‌شدم و به بهانه پرسیدن آدرس به او حمله می‌کردم. با گذاشتن چاقو روی گردنش طلاها را سرقت می‌کردیم و از محل متواری می‌شدیم. معمولا هفته‌ای یک بار این کار را انجام می‌دادیم.»

با اعتراف متهم پرونده از دادسرای سرقت به دادگاه انقلاب رفت. درنهایت با حکم قاضی سردسته گروه به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در تنکابن

به گزارش رکنا، یک زندانی محکوم به اعدام در تنکابن با بخشش اولیای دم از اعدام نجات یافت.

رئیس شورای حل اختلاف مازندران گفت: محکوم پرونده از تیرماه سال ۹۶ از بابت اتهام قتل عمد توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی نشتارود به زندان تنکابن معرفی شد که پس از رسیدگی و سیر قضایی پرونده، حکم اعدام وی صادر شد.

اسماعیل نژاد افزود: با تلاش‌های بی وقفه اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۹ مستقر در زندان تنکابن، رضایت از اولیا دم مقتول در خصوص محکوم به اعدام در زندان تنکابن اخذ شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید