خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  برزان محمدی به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد

برزان محمدی به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – برزان محمدی، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق توسط دادگاه انقلاب مریوان به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد. آقای محمدی در تاریخ ۱۷ خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه سروآباد منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، برزان محمدی، فعال مدنی و زندانی سیاسی سابق توسط دادگاه انقلاب مریوان به حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط دادگاه انقلاب مریوان به ریاست قاضی روزبه بهبودی صادر و به این شهروند ابلاغ شده است، برزان محمدی از بابت اتهامات توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۲۲ ماه و ۱۷ روز حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای محمدی پیشتر در تاریخ ۱۷ خردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه سروآباد منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۱۸ خردادماه، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان مریوان منتقل شد.

برزان محمدی، شهروند اهل شهرستان سروآباد پیشتر در جریان اعتراضات سراسری مردادماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت. وی که خردادماه ۹۹ از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود، نهایتا  ۱۵ تیرماه همان سال طی یک تماس تلفنی از واحد اجرای احکام دادسرای اوین، از آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید