خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  عاملان اسیدپاشی به زن ۵۰ ساله در ملارد بازداشت شدند

عاملان اسیدپاشی به زن ۵۰ ساله در ملارد بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – بعد از ظهر روز چهارشنبه ۹ تیر، عاملان اسیدپاشی به زن ۵۰ ساله در ملارد بازداشت شدند. روز سه‌شنبه، یک زن در یوسف آباد ملارد توسط ۲ مرد موتورسوار مورد اسیدپاشی قرار گرفته و از ناحیه دست دچار سوختگی شد. اسید، یکی از معدود محصولاتی است که بازار خرید و فروش آن در کشور هرگز از رونق نیفتاده است. علاوه بر سهولت دسترسی و تهیه اسید در بازارهای ایران، نبود قوانین پیشگیرانه کافی نیز بر تداوم جرمی تحت عنوان “اسیدپاشی” موید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آفتاب نیوز، امروز پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۰، عاملان اسیدپاشی در یوسف آباد شهرستان ملارد بازداشت شدند.

روز سه‌شنبه ۸ تیرماه، یک زن ۵۰ ساله در یوسف آباد ملارد توسط ۲ مرد موتورسوار مورد اسیدپاشی قرار گرفت و از ناحیه دست دچار سوختگی شد. وی پس از وقوع این حادثه با اشاره به اینکه پیشتر توسط یکی از اقوام خود به نام مریم مورد تهدید قرار گرفته است، اظهار داشت: “از مدتی قبل با مریم که زنی حدودا ۴۰ ساله است دچار اختلافات شخصی شده بودم. هر دوی ما متاهل هستیم و زندگی خودمان را داریم، اما رفتار مریم باعث شده بود که با هم دچار اختلاف شویم تا جایی که او چند روز پیش مرا تهدید کرد که انتقام می‌گیرد و به رویم اسید می‌پاشد و کاری می‌کند که دیگر نتوانم زندگی کنم”.

وی ادامه داد: “برای انجام کاری از خانه خارج شده و در حال عبور از خیابان بودم که ۲ موتورسوار به من نزدیک شدند. وقتی دیدم که یکی از آنها ظرفی در دست دارد و می‌خواهد محتویات آن را روی من بریزد به یاد تهدیدهای مریم افتادم و خودم را عقب کشیدم و همین باعث شد اسیدی که قرار بود روی صورتم ریخته شود روی دستان و مچ دست هایم بریزد و صورتم آسیب نبیند و حالا اطمینان دارم که پشت پرده این ماجرا کسی نیست جز مریم و قصد داشته تهدیدش را عملی کند”.

بر اساس این گزارش، با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس قرار داد تحقیقات برای دستگیری ۲ مرد موتورسوار و زنی که دستور اسیدپاشی داده بود، آغاز شد. در پی بازداشت زن ۴۰ ساله، وی به اجیر کردن ۲ مرد برای اجرای نقشه اسیدپاشی اعتراف و هویت ۲مرد موتورسوار را فاش کرد و این ۲ متهم نیز بعدازظهر روز گذشته بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید