خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان دوران محکومیت؛ محمدعلی زحمتکش از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد

با پایان دوران محکومیت؛ محمدعلی زحمتکش از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان، امروز دوشنبه ۷ تیرماه، با پایان دوران محکومیت خود از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد. آقای زحمتکش در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه سال گذشته جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، امروز دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰، محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

آزادی آقای زحمتکش با پایان دوران محکومیت وی صورت گرفته است.

وی در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه ۹۹ در پی تماس های مکرر وثیقه گذار، بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شده بود.

محمدعلی زحمتکش در تاریخ ۸ بهمن‌ماه ۹۷، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی به دو سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان و پرداخت جزای نقدی محکوم شد که این حکم نهایتاً در دادگاه تجدید نظر به ۸ ماه حبس تبدیل شد.

وی در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۸ در پی حضور در دایره اجرای احکام دادگاه انقلاب شهر شیراز بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد این شهر منتقل شد و عصر روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۸، از زندان عادل آباد شیراز آزاد شد.

لازم به ذکر است این فعال صنفی پیشتر پس از تحصن سراسری معلمان در روزهای ۲۲ و  ۲۳ آبان ماه سال ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۰ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

در جریان تحصن سراسری معلمان در آن تاریخ، دستکم ۱۴ معلم در استان‌های خراسان شمالی، فارس، مرکزی، کردستان، خوزستان و کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید