خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  با پذیرش درخواست واخواهی؛ سیامک سیفی از اتهام انتسابی تبرئه شد

با پذیرش درخواست واخواهی؛ سیامک سیفی از اتهام انتسابی تبرئه شد

خبرگزاری هرانا – سیامک سیفی فعال ترک (آذربایجانی)، در پی پذیرش درخواست واخواهی توسط دادگاه حقوقی دادگستری مشگین شهر از اتهام انتسابی تبرئه شد. وی پیشتر توسط این دادگاه به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیامک سیفی فعال ترک (آذربایجانی)، در پی پذیرش درخواست واخواهی از اتهام انتسابی تبرئه شد.

بر اساس این حکم که امروز یکشنبه ۶ تیرماه ۱۴۰۰ توسط شعبه اول دادگاه حقوقی دادگستری شهرستان مشگین شهر به ریاست قاضی فرامرز محمدزاده پارام‌ صادر و به این شهروند ابلاغ شده است، سیامک سیفی از اتهام اجتماع و تبانی جهت اخلال در نظم عمومی تبرئه شده است.

وی پیشتر در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه امسال توسط این دادگاه به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

سیامک سیفی مهرماه ۱۳۹۹، به دنبال شرکت در تجمعی اعتراضی در مشگین شهر بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

اوایل مهرماه ۱۳۹۹، اعتراضات گسترده‌ای در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین صورت گرفت که طی روزهای ۹ تا ۲۷ مهرماه همان سال تعداد پر شماری بازداشت شدند. هرانا پیشتر در گزارشی هویت ۸۱ تن از بازداشت شدگان در شهرهای اردبیل، تبریز، تهران، ارومیه، مشکین شهر، رشت، پارس آباد مغان، هادی شهر، جلفا، کلیبر و زنجان را احراز کرد. این بازداشت‌ها در خیابان، محل کار یا منازل این افراد صورت گرفته و خشونت زیادی در زمان بازداشت این افراد توسط نیروهای انتظامی-امنیتی اعمال شده است که در مواردی به شکستگی دست یا بینی منجر شد.

تیرماه سال گذشته نیز در جریان تجمعاتی مشابه در شهرهای تهران و تبریز شماری از شهروندان بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید