خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بازجویی پیام شکیبا در بازداشتگاه وزارت اطلاعات

تداوم بازداشت و بازجویی پیام شکیبا در بازداشتگاه وزارت اطلاعات

خبرگزاری هرانا – پیام شکیبا زندانی سیاسی سابق، در دهمین روز بازداشت، در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، تحت بازجویی به سر می برد. او در تاریخ ۲۴ خردادماه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۳ تیرماه ۱۴۰۰، پیام شکیبا زندانی سیاسی سابق، علیرغم سپری شدن ۱۰ روز، کماکان در بازداشت و تحت بازجویی به سر می برد.

پیام شکیبا طی تماس تلفنی کوتاهی با نزدیکان خود از تداوم بازداشت و بازجویی خود در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده است. بازجویی های صورت گرفته از این فعال مدنی، در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام و یکی از مصادیق اتهام مطروحه علیه وی ترغیب به تحریم انتخابات از طریق فعالیت در فضای مجازی عنوان شده است.

پیام شکیبا در تاریخ ۲۴ خردادماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

پیام شکیبا پیش از این نیز بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

وی در تاریخ ۴ اسفندماه ۱۳۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس در آذرماه ۹۶ توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و همچنین تبلیغ علیه نظام،  به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد. او در تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۹۹ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید