خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۲ تیر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در شهرهای اسفراین، اصفهان، بوشهر، تهران، قزوین و مراغه دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۲ کارگر مصدوم و ۴ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین از مرگ فردی ۴۶ ساله در حین انجام کار در این شهرستان خبر داد.

مجید یگانه پور گفت: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع حادثه در یکی از کارخانه‌های این شهرستان، ماموران انتظامی و عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران مشخص شد، فردی ۴۶ ساله حین انجام کار در یکی از کارخانه‌های این شهرستان دچار حادثه شده که توسط عوامل امدادی به بیمارستان انتقال، و متاسفانه در بیمارستان جان باخته است.

فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین عنوان کرد: جسد این فرد برای انجام مراحل قانونی به سردخانه انتقال یافته است.

مرگ دو کارگر در اصفهان و بوشهر

به گزارش برنا، طی دو روز گذشته، دو سیم‌بان اداره برق اصفهان و بوشهر بر اثر دو حادثه کار جداگانه کشته شدند.

بر اساس این گزارش، روز گذشته یکم تیر ماه، سیدعلی موسوی، سیم‌بان جوان بخش تعمیرات شهرستان «کنگان» و «عسلویه» در استان بوشهر که، به علت شوک الکتریکی و سقوط از تیرق برق دچار حادثه شد و جان باخت.

همکاران او می‌گویند: سیدعلی موسوی، از سیم‌بانان شبکه تکمداره پرچمی، برای نصب جمپر برق‌گیر رفته بود که ناگهان بر اثر برخورد ته سیم کلمپ انتهایی به سینه ایشان، یک لحظه آرنجش به کراس آرام تماس پیدا می‌کند که در جا جان خود را از دست می‌دهد.

در این گزارش، به هویت سیم‌بان اهل اصفهان اشاره نشده است.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰، کارگر جوانی به هنگام کار در ساختمان در حال ساخت در سعادت آباد تهران به علت نامعلومی از بلندی سقوط کرد و به سختی مجروح شد.

بر اساس این گزارش، کارگران ساختمان در ساعت ۸ و ۵۲ دقیقه صبح امروز وقوع این حادثه را به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده و در خواست کمک فوری کرد که بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران نیروهای آتش نشانی ایستگاه ۱۲۴ و گروه امداد و نجات ۳ این سازمان به محل حادثه در سعادت آباد، خیابان سرو شرقی اعزام شدند.

عباس علی گلی افسر آماده منطقه ۲ عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این باره گفت: یک کارگر ۲۷ ساله در یک ساختمان در حال احداث مشغول کار بود که به دلیل نامعلومی از طبقه اول به طبقه همکف سقوط کرد.

وی بیان کرد: آتش نشانان به سرعت در محل حادثه حضور یافته و شخص مصدوم را به وسیله برانکارد ویژه از محل حادثه خارج کرده و جهت انتقال به بیمارستان تحویل عوامل اورژانس دادند.

مصدومیت یک کارگر در قزوین

به گزارش خبرگزاری فارس، امروز چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰، یک کارگر در روستای عبدل‌آباد از توابع قزوین، حین کندن چاه دچار حادثه سقوط شد.

بر اساس این گزارش، این کارگر که دچار مصدومیت از ناحیهٔ کمر شده بود، پس از انجام اقدامات درمانی توسط کارشناسان اورژانس، به بیمارستان شهید رجایی قزوین منتقل شد.

مرگ یک کارگر در مراغه

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی مراغه از فوت یک کارگر ساختمانی در اثر سقوط از داربست در این شهرستان خبر داد.

توحید فارسی گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره سقوط از داربست، ماموران پاسگاه آیت الله غفاری به همراه اورژانس برای بررسی موضوع در محل حادثه حاضر شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد یک کارگر ساختمانی به دلیل سقوط از روی داربست به شدت مجروح و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: متاسفانه کارگر پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت جراحت وارده جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید