خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یاسوج؛ بازداشت بیش از ۱۰۰ شهروند در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات شوراها

یاسوج؛ بازداشت بیش از ۱۰۰ شهروند در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات شوراها

خبرگزاری هرانا – بنا بر اعلام دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد، بیش از ۱۰۰ شهروند در روز برگزاری انتخابات شوراها در یاسوج بازداشت شده اند. روز یکشنبه ۳۰ خردادماه، شماری از شهروندان یاسوج، در اعتراض نتایج انتخابات شورای شهر در مقابل ساختمان فرمانداری بویراحمد دست به تجمع زده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد از بازداشت بیش از ۱۰۰ شهروند  در روز برگزاری انتخابات شوراها خبر داد.

سیدعلی ملک حسینی در این خصوص گفت: در روز برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۰ نفر بازداشتی داشتیم و این افراد از همه سلایق، گروه‌ها و اقوام مختلف کاندیداها بودند.

وی رمز موفقیت در انتخابات پیشین (۹۸) را تامین سلامت انتخابات از طریق بازداشت شهروندان عنوان کرد و ادامه داد در انتخابات ۹۸ نماینده فرماندار و تعدادی از اعضای صندوق را هم بازداشت کردیم.

این گفته ها در حالی است که وبسایت خبری فرارو در گزارشی انتخابات شورای شهر در یاسوج را بحث برانگیز خواند و نوشت: ماجرای انتخابات بحث برانگیز شورای شهر در یاسوج از اشکال در سیستم الکترونیک ثبت آرا ناشی می شود. در این راستا اعلام لیست برندگان انتخابات به تاخیر افتاد و شائبه تقلب بالا گرفت.”

تاکنون از سرنوشت و هویت افراد بازداشت شده اطلاعی در دست نیست.

روز یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰، شماری از شهروندان یاسوج، در اعتراض نتایج انتخابات شورای شهر در مقابل ساختمان فرمانداری بویراحمد دست به تجمع زدند.

تجمع این افراد با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید