خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, سایر گروهها  >  مرد میانسال به اتهام شرب خمر در خطر اعدام قرار گرفت

مرد میانسال به اتهام شرب خمر در خطر اعدام قرار گرفت

خبرگزاری هرانا – یک مرد میانسال که به اتهام شرب خمر بازداشت شده بود در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه رفت، نماینده دادستان درخواست اعدام را مطرح کرده است. این شهروند پیش از این نیز ۳ مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت و بابت آن مجموعا ۲۴۰ ضربه شلاق را متحمل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران، مرد میانسال که برای چهارمین بار به اتهام شرب خمر دستگیر شده بود پس از محاکمه با درخواست اعدام، توسط نماینده دادستان مواجه شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از اوایل امسال با شکایت یکی از همسایه های متهم آغاز شد.

پس از تماس مرد همسایه، ماموران به خانه متهم رفتند و بعد از گرفتن تست الکل وی را بازداشت کردند. با این حال او منکر شرب خمر بود و به همین خاطر در کلانتری با ماموران درگیر شد. در ادامه ماموران به استعلام سابقه وی پرداختند و معلوم شد وی پیش تر نیز ۳ بار به اتهام شرب خمر بازداشت شده و هربار شلاق خورده است.

 به این ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در ابتدای جلسه نماینده دادستان پس از قرائت کیفرخواست گفت: با توجه به اینکه حد در مورد مشروب خواری های قبلی متهم اجرا شده، طبق قانون و به خاطر شرب خمر برای چهارمین مرتبه برای او درخواست اعدام دارم. همچنین به خاطر توهین و فحاشی و تخریب در کلانتری باید مجازات شود.

در ادامه متهم به دفاع از خود پرداخت و در حالی که منکر شرب خمر بود گفت: قبول دارم که ۳ بار در حال مستی در خیابان دستگیر شدم اما هربار۸۰ ضربه شلاق خوردم. این بار در خانه ام تنها بودم و فقط با صدای بلند تلویزیون می دیدم که همسایه ها پلیس را خبر کردند. آن روز مشروب نخورده بودم و اتهامم را قبول ندارم. به همین خاطر هم در کلانتری با ماموران درگیر شدم.

سپس وکیل مدافع متهم به دفاع از موکلش پرداخت و گفت: میزان الکل موجود در خون متهم بسیار کم بوده و ممکن است دستگاه تست الکل خطا داشته است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد همسایه ها به خاطر اختلافات قبلی از موکلم شکایت کرده اند. از این رو تقاضای تبرئه وی را دارم.

در پایان جلسه قضات برای صدور رای وارد شور شدند.

اواخر سال گذشته نیز یک خلبان بازنشسته ۷۳ ساله ای در تهران که پیشتر به دلیل نوشیدن الکل بازداشت و محاکمه شده بود، با حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران تبرئه و آزاد شد. پیشتر نماینده دادستان برای این مرد ۷۳ ساله حکم اعدام را درخواست کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید