خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دادگاه تجدیدنظر؛ ارسطو ملارحیمی به حبس محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر؛ ارسطو ملارحیمی به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – ارسطو ملارحیمی، شهروند اهل شهرستان مهاباد، توسط دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به تحمل ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی در مرحله بدوی، توسط دادگاه انقلاب مهاباد به سه سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ارسطو ملارحیمی، شهروند اهل شهرستان مهاباد، توسط دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به تحمل حبس محکوم شد.

بر اساس این گزارش این شهروند در دادگاه تجدیدنظر از اتهام عضویت در یکی احزاب مخالف تظام تبرئه و به اتهام تبلیغ علیه نظام به هفت ماه حبس تعزیری محکوم شده است. این حکم به صورت شفاهی به وی ابلاغ شده است.

ارسطو ملارحیمی در اردیبهشت ۱۴۰۰ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ٣١ ماه و ١۶ روز حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ٧ ماه و ١۶ روز حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده بود.

آقای ملارحیمی، در تاریخ ۴ بهمن‌ماه ۹۹، پس از احضار به ستاد خبری اداره اطلاعات مهاباد بازداشت و روز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه همان سال، با قرار کفالت از زندان مهاباد آزاد شد.

بازداشت آقای ملارحیمی در رابطه با انتشار مطلبی در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید