خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مرگ و مصدومیت یک کارگر و دو پرسنل اورژانس در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت یک کارگر و دو پرسنل اورژانس در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز شنبه ۲۹ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو نفر از پرسنل اورژانس شهرستان ایرانشهر در حین انجام ماموریت دچار حادثه شدند. طی این حادثه یک نفر از پرسنل اورژانس مصدوم و دیگری جان خود را از دست داد. همچنین یک کارگر در شهرستان ساوجبلاغ در حین کار دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر ایران، روز جمعه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰، دو نفر از پرسنل اورژانس شهرستان ایرانشهر در حین انجام ماموریت دچار حادثه شدند.

بر اساس این گزارش، این حادثه حدود ساعت ١۵:٢۵ رخ داد و در جریان آن آمبولانس حین انجام مأموریت در محور فنوج ایرانشهر دچار حادثه شد. در پی واژگونی آمبولانس اورژانس ١١۵، یکی از تکنسین های اورژانس به نام “عبدالله کدخدا” به دلیل شدت جراحات در محل تصادف جان خود را از دست داد.

در پی این حادثه سه نفر دیگر نیز مصدوم شدند. مرتضی میریان دیگر تکنسین حادثه دیده این تصادف به همراه دو مصدوم دیگر با اقدامات درمانی تکنسین های اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافته و حال عمومی آن ها مساعد است.

مرگ یک کارگر در ساوجبلاغ

به گزارش رکنا، یک کارگر در شهرستان ساوجبلاغ بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با اعلام این خبر بیان داشت: در پی تماس شهروندان با شماره تلفن ۱۱۰ و اعلام برق گرفتگی یک کارگر حفاری در منطقه “چندار”، بلافاصله ماموران کلانتری بخش چندار به محل حادثه اعزام شدند.

علی سلیمانی افزود: ماموران پس از حضور در محل حادثه متوجه شدند یک کارگر حفاری در حین رفتن به داخل چاه به دلیل اتصالی برق بالابر دچار برق گرفتگی شده و به داخل چاه سقوط کرده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: پس از بیرون کشیدن متوفی از داخل چاه مشخص شد، نامبرده به دلیل برق گرفتگی در دم جان خود را از دست داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید