خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری ایلام

معوقات مزدی کارگران شهرداری ایلام

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری ایلام، از عدم دریافت ۳ ماه حقوق معوقه خود خبر دادند و گفتند، علاوه بر دیرکرد در پرداخت دستمزدها، کارفرمای شرکت پیمانکاری هنوز هیچ قراردادی با ۷۰ کارگر شاغل در بخش خدمات شهرداری ایلام منعقد نکرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری ایلام از تاخیر در پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

کارگران شهرداری با اعلام این خبر گفتند: در این اوضاع اقتصادی و علیرغم تهدید کرونا، حقوق کارگران شهرداری ایلام که تحت مسئولیت یک پیمانکار فعالیت دارند سه ماه به تاخیر افتاده و ما علیرغم همه سختی‌ها مجبوریم بدون دریافت حقوق کار کنیم.

کارگران شهرداری ایلام که از اسفند ماه سال گذشته (۹۹) حقوق خود را از کارفرما دریافت نکرده‌اند، باتوجه به اوضاع معیشتی خود در این شرایط کرونایی گفتند: ما باید برای دریافت معوقات مزدی خود دوندگی کنیم؛ کارفرما ادعا می‌کند منابع مالی ندارد و نهادهای بالادستی همانند شهرداری و شورای شهر نیز هیچ نظارتی بر اوضاع ندارند و به فکر پرداخت مطالبات مزدی کارگران نیستند.

این کارگران با بیان اینکه سخت‌ترین کار را در این شرایط نامناسب انجام می‌دهیم و کار ما برای حفظ آرامش و نظافت شهرها بسیار مهم است، افزودند: باید شهردار، شوراهای شهر، استانداری‌ها و حتی مقامات استانی با نظارت بر عملکرد شرکت‌های پیمانکاری به فکر کارگران باشند و بودجه خاص برای پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها اختصاص دهند.

آن‌ها با انتقاد از اوضاع نامناسب معیشتی خود اظهار داشتند: علاوه بر دیرکرد در پرداخت دستمزدها، کارفرمای شرکت پیمانکاری هنوز هیچ قراردادی با ۷۰ کارگر شاغل در بخش خدمات شهرداری ایلام منعقد نکرده است.

کارگران شهرداری ایلام با بیان اینکه در استان محروم ایلام زندگی می‌کنیم و توقع داریم مسئولان بیش از اینها به مساله معیشت و پرداخت دستمزد ما رسیدگی کنند، گفتند: حدود سه ماه دستمزدمان به تاخیر افتاده، ما از شهردار در مقام کارفرمای اصلی انتظار داریم چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار پیمانکاری شهرداری بی‌اندیشد.

به نقل از کارگران؛ به این دلیل که قدرت خرید مردم پایین آمده، شهرداری‌ها نیز ضعیف شده‌اند. یکی از درآمدهای شهرداری از راه پروانه و جواز ساختمان است که به دلیل رکود در حوزه مسکن ساخت و ساز کم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید