خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ویان محمدی با قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شد

ویان محمدی با قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه، ویان محمدی، فعال مدنی و دانشجوی اهل شهرستان مریوان، با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شد‌. خانم محمدی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و ابتدا به بازداشتگاه اوین، سپس به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه و نهایتا به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰، ویان محمدی، فعال مدنی و دانشجوی اهل شهرستان مریوان، از زندان ارومیه آزاد شد‌.

آزادی این شهروند با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

خانم محمدی که پیشتر در اعتراض به تمدید قرار بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده بود و پس از صدور قرار وثیقه، به اعتصاب خود پایان داده است.

بر اساس این گزارش، در تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری، نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم قضایی، با ورود به منزل خانوادگی خانم محمدی، وی را بازداشت کرده و پس از تفتیش منزل، لپ‌تاپ، گوشی موبایل و برخی از وسایل شخصی وی را ضبط کردند. این فعال مدنی طی مدت بازداشت از ملاقات با خانواده و  دسترسی به وکیل محروم بوده است.

ویان محمدی نهایتا در خردادماه سال جاری، با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه به زندان این شهر منتقل شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید