خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۱۸ خرداد، شماری از صاحبان کلینیک‌ها و انجمن‌های ترک اعتیاد در مقابل سازمان غذا و دارو در تهران، اعضای شورای اسلامی کار شرکت واحد اتوبوسرانی در مقابل شورای شهر تهران، گروهی از مالباختگان صرافی کریپتولند برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان دادسرای جرائم اقتصادی در تهران،‌ جمعی از معلمین مدارس غیردولتی، غیرانتفاعی و آموزش از راه دور در مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران و تنی چند از کشاورزان شالیکار خوزستان در مقابل استانداری خوزستان در اهواز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، شماری از صاحبان کلینیک‌ها و انجمن‌های ترک اعتیاد،‌ در مقابل سازمان غذا و دارو در تهران تجمع اعتراضی برپا کردند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به توزیع داروهای ترک اعتیاد در داروخانه‌ها و عدم توزیع آن در کلینیک‌ها صورت گرفته است.

تجمع اعضای شورای اسلامی کار شرکت واحد اتوبوسرانی

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، اعضای شورای اسلامی کار شرکت واحد اتوبوسرانی در مقابل شورای شهر تهران دست به تجمع زدند.

محسن باقری، رئیس شورای اسلامی کار رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل را مهم‌ترین مطالبه‌ی رانندگان می‌داند و می‌گوید: طرح طبقه‌بندی یکبار سال ۸۴ اجرا شد و اکنون سال‌هاست که بازنگری نشده است. خواسته‌ی ما پرداخت ۲۰ درصد علی‌الحساب طبقه‌بندی است که مصوبه کمیسیون عمران شورای شهر را دارد و شورای شهر به شهرداری ابلاغ کرده که ۲۰ درصد مزد و حقوق رانندگان باید به عنوان علی‌الحساب طرح طبقه‌بندی به حقوق آن‌ها اضافه شود؛ افشین حبیب زاده (رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر) نیز پیگیر این مصوبه است اما شهردار به این بهانه که تصمیمات و فشارهای شورای شهر فقط تبلیغات انتخاباتی است، از اجرا طفره می‌رود.

باقری تاکید کرد که رانندگان خواسته‌های دیگری هم دارند؛ خواسته‌هایی از قبیلِ تامین لوازم حفاظت فنی و لباس فرم؛ پرداخت بیمه ۴ درصدِ سخت و زیان‌آور و تعیین تکلیف سه درصدی که از حقوق رانندگان کسر ولی به صندوق ذخیره شهرداری واریز نمی‌شود!

وی افزود: با بازنشست شدن رانندگان در سال‌های اخیر و عدم استخدام نیروی جدید، فشار کار بر روی پرسنل افزایش یافته، شاید سه برابر شده و رانندگان مجبور به اضافه کار اجباری شده‌اند که خطرات را افزایش داده و رانندگان را در معرض تصادف و سایر سوانح قرار داده است.

تجمع مالباختگان صرافی کریپتولند

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، شماری از مالباختگان صرافی کریپتولند برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان دادسرای جرائم اقتصادی در تهران دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع کنندگان خواستار رسیدگی به مطالباتشان از جمله برداشت پول و رمزارزهای خود هستند.

تجمع معلمین در تهران

به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، جمعی از معلمین مدارس غیردولتی، غیرانتفاعی و آموزش از راه دور با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

براساس این گزارش، معلمان معترض خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند.

تجمع شالیکاران در خوزستان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، جمعی از کشاورزان شالیکار خوزستان در مقابل استانداری خوزستان در اهواز دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به ممنوعیت کشت تابستانه صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید