خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پس از بازگشت از بیمارستان رازی؛ گزارشی از وضعیت فرزین رضایی روشن در زندان رجایی شهر کرج

پس از بازگشت از بیمارستان رازی؛ گزارشی از وضعیت فرزین رضایی روشن در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – فرزین رضایی روشن، زندانی سیاسی تبعیدی که اواخر اردیبهشت ماه به بیمارستان امین آباد (رازی) منتقل شده بود پس از ۲ روز به زندان بازگردانده شده و هم اکنون در قرنطینه زندان رجایی شهر کرج بسر می‌برد. وی روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه به بهانه انتقال به بیمارستان از زندان اوین خارج و به یکی از سلول های انفرادی بند امن زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرزین رضایی روشن، زندانی سیاسی تبعیدی ۲ روز پس از انتقال به بیمارستان امین آباد، به قرنطینه زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شده است.

به گفته یک منبع مطلع از وضعیت فرزین رضایی روشن، او که به پانیک اتک مبتلا شده، توسط یکی از ماموران زندان به نام سلیم اکبری معروف به شیخ مورد آزار و اذیت روانی و جسمی قرار می‌گیرد و همین آزار و اذیت‌ها چندی پیش منجر به انتقال وی به بیمارستان امین آباد (رازی) شد.

به گفته این منبع مطلع، در حالی که آقای رضایی روشن نیاز به آرامش و دریافت منظم دارو دارد، کماکان با بی توجهی مسئولان در قرنطینه و شرایط بسیار نامناسب نگهداری می‌شود و در زمینه دریافت داروهایش نیز تحت آزار سلیم اکبری قرار می‌گیرد.

آقای رضایی روشن از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه، به بهانه انتقال به بیمارستان از زندان اوین خارج و به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده و در یکی از سلول‌های انفرادی بند امن زندان رجایی شهر نگهداری می‌شد.

فرزین رضایی روشن در خردادماه ۹۶ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۸ روز با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

این شهروند توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشالله احمدزاده از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی نهایتا در اسفندماه ۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید