خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  در اعتراض به تداوم حبس؛ اعتصاب غذای ایرج حاتمی در زندان رجایی شهر کرج

در اعتراض به تداوم حبس؛ اعتصاب غذای ایرج حاتمی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – ایرج حاتمی، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از روز یکشنبه ۹ خردادماه در اعتراض به تداوم حبس و عدم محاسبه ایام بازداشت اقدام به اعتصاب غذا کرده است. آقای حاتمی مهر ۱۳۸۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و نهایتا به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی که پیش از بازداشت در وزارت دفاع اشتغال داشت و مدت ۲ سال و ۳ ماه را در بازداشتگاه نظامی سپری کرده بود.

به گزاش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۰، ایرج حاتمی، زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

این اعتصاب غذا در اعتراض به تداوم حبس و عدم محاسبه ایام ۲ سال و ۳ ماهه بازداشت او در بازداشتگاه نظامی صورت گرفته که در صورت محاسبه آن، دوران محکومیت ۱۰ ساله آقای حاتمی سال گذشته به اتمام می رسید.

ایرج حاتمی در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۸۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اتهام “همکاری با دولت متخاصم آمریکا” به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای حاتمی پیش از بازداشت در وزارت دفاع اشتغال داشت و مدت بیش از ۲ سال را در بازداشتگاه نظامی سپری کرد. هم اکنون با گذشت ۱۰ ماه از اتمام مدت محکومیت ایرج حاتمی، ایام ۲ سال و ۳ ماهه بازداشت در بازداشتگاه نظامی محاسبه نشده و وی کماکان زندانی است.

آقای حاتمی از بیماری قند و فشار خون بالا نیز رنج می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید