خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند بر اثر انفجار مین در کرمانشاه

زخمی شدن یک شهروند بر اثر انفجار مین در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – یک شهروند در کرمانشاه بر اثر انفجار مین برجای مانده از جنگ ایران و عراق از ناحیه دست‌ها و پاها دچار مصدومیت شد. مین‌های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری فارس، یک شهروند اهل یکی از روستاهای شهرستان اسلام‌آباد غرب بر اثر انفجار یک مین بر جای مانده از جنگ ایران و عراق دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، انفجار یک قبضه مین باقی‌مانده از جنگ ایران و عراق، در زمین‌های کشاورزی روستای حسن‌آباد، منجر به زخمی شدن یک کشاورز ۴۵ ساله شد.

این حادثه حین انجام کار کشاورزی رخ داده و این کشاورز میانسال از نواحی مختلف بدن (دست‌ها و پاها) دچار جراحت و آسیب شده است.

پس از اعلام این حادثه به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، تیمی از ماموران پاسگاه حسن‌آباد راهی محل شدند و در این راستا پرونده‌ای تشکیل و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

مین‌های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضد نفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین‌المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید