خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد

یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان عادل آباد شیراز به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

بر اساس این گزارش، هویت این زندانی امیر بیاتی، فرزند حبیب عنوان شده است.

امیر بیاتی از سال ۱۳۹۶ پس از اینکه در یک نزاع مرتکب قتل شد، بازداشت و تا امروز در زندان نگهداری میشد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: امیر در یک درگیری مرتکب قتل شده بود و خودش بارها اعلام کرد که قتل عمدی نبوده و به خاطر الفاظ رکیک ناموسی عصبانی شده و این درگیری منجر به قتل شد.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

هرانا روز شنبه از اعدام یک زندانی به نام بهزاد عدل و انتقال دستکم ۳ زندانی دیگر جهت اجرای حکم اعدام در زندان عادل آباد شیراز خبر داده بود.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰) دستکم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۲ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید