خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  با پایان مرخصی؛ کیانوش اصلانی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ کیانوش اصلانی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی)، روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت. آقای اصلانی در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه امسال از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی) با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای اصلانی در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه امسال، با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. پیشتر به وی گفته شده بود که نام او در فهرست عفو قرار گرفته است و در صورت تایید نهایی با او تماس گرفته خواهد شد.

آقای اصلانی همچنین در تاریخ ۲۸ اسفند ۹۹، در آستانه تعطیلات نوروز به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۷ فروردین‌ماه امسال، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

کیانوش اصلانی در تاریخ ۲ اسفندماه سال ۹۷ به همراه توحید امیرامینی توسط نیروهای امنیتی در تهران در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری در میدان انقلاب تهران بازداشت و در فروردین سال ۹۸ به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی در تاریخ ۲ تیر ۹۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

آقای اصلانی نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی زرگر از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد. او از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” که در جلسه دادگاه علیه وی مطرح شده بود نیز تبرئه شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

کیانوش اصلانی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید