خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۳ ادیبهشت‌، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای تهران، خرم آباد و ساری، طی حوادثی جداگانه در حین کار جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، امروز پنجشنبه ۲۳ ادیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۰، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مرگ یک کارگر بر اثر برق گرفتگی در حین سرویس کولر خبر داد.

جلال ملکی در این خصوص گفت: حادثه برق‌گرفتگی در ساعت ۱۳ و ۳۹ دقیقه امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه نجات و ایستگاه حریق را به محل حادثه واقع در جاده خاوران سایت چوب فروشان اعزام کرد.

ملکی افزود: آتش‌نشانان در محل حاضر شده و مشاهده کردند که کارگری برای سرویس و آماده کردن کولر آبی به پشت بام یک کارگاه صنعتی رفته که دچار برق‌گرفتگی شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن بیان اینکه عوامل اورژانس مرگ این کارگر تأیید کردند، عنوان کرد: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی و تحویل محل به عوامل انتظامی به مأموریت خود خاتمه دادند.

مرگ یک کارگر ساختمانی در خرم‌آباد

به گزارش ایرنا، امروز پنجشنبه ۲۳ ادیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۰، روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد از مرگ یک کارگر ساختمانی در این شهر خبر داد.

بر اساس این گزارش، ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه امروز پس از اعلام مرکز فوریت‌های پزشکی مبنی بر سقوط یک کارگر از ارتفاع در خیابان خاتم الانبیا، آتش نشانان واحد امداد و نجات ایستگاه شماره دو به محل حادثه اعزام شدند.

در این گزارش آمده است، در بررسی‌های اولیه مشخص شد، کارگر جوانی که مشغول کار در طبقه پنجم یک واحد مسکونی در حال ساخت بود، به دلایل نامعلومی سقوط کرده و به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است. پیکر این کارگر جانباخته به آمبولانس حاضر در محل تحویل داده شده است.

مرگ یک کشاورز در ساری

به گزارش رکنا، امروز پنجشنبه ۲۳ ادیبهشت‌‌ماه ۱۴۰۰، واژگون شدن یک دستگاه تراکتور در کیاسر شهرستان ساری، منجر به مرگ راننده آن شد.

روابط عمومی جمعیت هلال احمر ساری اعلام کرد: پس از دریافت گزارش واژگونی یک دستگاه تراکتور بر روی یک کشاورز در جاده‌ی قدیم کیاسر به لالا، یک دستگاه خودرو ست نجات و آمبولانس هلال احمر پایگاه کیاسر به محل حادثه اعزام شد.

بر اساس این گزارش، راننده این تراکتور در همان لحظه واژگونی بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست داده بود و امدادگران جمعیت هلال احمر بعد از رهاسازی راننده، جنازه اش را تحویل اورژانس ۱۱۵ و پلیس کیاسر دادند.

جمعیت هلال احمر با توجه به آغاز عملیات شخم و شیار در مناطق کوهستانی، از کشاورزان خواست علاوه بر خودداری از تردد با سرعت زیاد در اراضی شیب دار از تجهیزات فنی ماشین آلات کشاورزی مطمئن باشند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید