خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, دگرباشان جنسی, سایر گروهها  >  محسن لرستانی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

محسن لرستانی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، محسن لرستانی، خواننده پاپ با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد. آقای لرستانی در اسفندماه سال ۹۷ بازداشت و سپس اخبار مختلفی درباره اتهامات پرونده اش از جمله فساد فی الارض توسط رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی مطرح شد که با توجه این نگرانی هایی از صدور حکم اعدام علیه وی وجود داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، اررگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، محسن لرستانی، خواننده پاپ از زندان آزاد شد.

آزادی آقای لرستانی با تودیع قرار وثیقه ۳ میلیارد تومانی صورت گرفته است.

محسن لرستانی در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال ۹۷، با شکایت مدعی العموم در منزل مادرش در سعادت آباد تهران بازداشت شد و از آن زمان در زندان به سر می‌برد.

به دنبال بازداشت این خواننده محلی اخبار مختلفی در خصوص اتهام مطروحه علیه وی از جمله فساد فی الارض و به دلیل مدیریت یک کانال دگرباشان جنسی توسط رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی منتشر شد.

بنا بر اعلام این رسانه ها اتهامات مطرح شده علیه آقای لرستانی از بابت تخلفات جنسی جنسیتی بوده و شفاف سازی در خصوص بزه انتسابی او صورت نگرفته است.

با توجه به اینکه پیشتر خبرگزاری رکنا اتهام انتسابی وی را فساد فی الارض اعلام کرده بود، نگرانی هایی از صدور حکم اعدام علیه وی وجود داشت.

در ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی در رابطه با افساد فی الارض و مجازات آن آمده است: «هرکس به‌طور گسترده، مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی‌الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌گردد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید