خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  قتل کودک ایرانشهری توسط مأمورین انتظامی؛ احضار و بازداشت عاملان

قتل کودک ایرانشهری توسط مأمورین انتظامی؛ احضار و بازداشت عاملان

خبرگزاری هرانا – دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان ضمن تایید خبر مرگ کودک ۵ ساله بر اثر تیراندازی مأمورین انتظامی شهرستان ایرانشهر، از احضار و بازداشت ماموران متخلف خبر داد. به گفته وی پرونده مامورینی که در این واقعه اقدام به تیراندازی کرده بودند به طور ویژه در دادسرای نظامی استان سیستان و بلوچستان در دست بررسی است. روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در شهرستان ایرانشهر، یک کودک ۵ ساله کشته شد. سپس گروهی از شهروندان ایرانشهر در اعتراض به این واقعه دست به تجمع اعتراضی زدند که اجتماع آنها در پی حضور نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان ضمن تایید خبر مرگ کودک ۵ ساله بر اثر تیراندازی مأمورین انتظامی شهرستان ایرانشهر، از احضار و بازداشت ماموران مذکور خبر داد.

علیرضا موسایی در این ارتباط گفت: به دنبال وصول خبر کشته شدن یک کودک پنج ساله در جریان تیراندازی مامورین انتظامی شهرستان ایرانشهر، تحقیقاتی در این رایطه در دادسرای نظامی آغاز شد.

وی افزود: مأمورینی که در این واقعه تیراندازی کرده بودند احضار و پس از تحقیقات مقدماتی جهت بررسی زوایای مختلف حادثه بازداشت شدند.

دادستان نظامی استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: پرونده به طور ویژه در دادسرای نظامی استان در دست بررسی است.

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در شهرستان ایرانشهر، یک کودک ۵ ساله کشته شد. سپس گروهی از شهروندان ایرانشهر در اعتراض به این واقعه دست به تجمع اعتراضی زدند که اجتماع آنها در پی حضور نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد. گفته می‌شود نیروهای امنیتی اقدام به تیراندازی به سمت شهروندان معترض کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید