خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  زندان بهبهان؛ تعیین زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دو زندانی سیاسی

زندان بهبهان؛ تعیین زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دو زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجید خادمی و مهران قره باغی، دو زندانی سیاسی در زندان بهبهان در تاریخ ۵ تیرماه در دادگاه انقلاب ماهشهر برگزار خواهد شد. جلسه دادگاه پیشین این شهروندان در تاریخ ۵ اردیبهشت ماه در همین شعبه برگزار شد. این افراد در تاریخ ۲۸ دیماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و پس از حدود ۱ ماه با پایان مراحل بازجویی به زندان بهبهان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مجید خادمی و مهران قره باغی، دو زندانی سیاسی در زندان بهبهان در تاریخ ۵ تیرماه در دادگاه انقلاب ماهشهر برگزار خواهد شد.

اخیرا در تاریخ ۵ اردیبهشت‌ماه امسال جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در همین شعبه برگزار شد.

این افراد در تاریخ ۲۸ دیماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد در بهبهان منتقل شدند. مهران قره باغی و مجید خادمی حدود ۱ ماه بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهرستان منتقل شدند.

این شهروندان چندی بعد از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام، مشارکت در تخریب و احراق اموال عمومی، مشارکت در اخلال در نظم عمومی، مشارکت در ساخت مواد ناریه غیرنظامی، عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران) و افساد فی الارض” در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند.

پیش از ارسال پرونده به دادگاه انقلاب ماهشهر، برای هر یک از این افراد قرار وثیقه ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی تعیین شده است.

هرانا بهمن ماه سال گذشته در گزارشی از محرومیت از ملاقات آقای قره باغی در زندان بهبهان از اردیبهشت‌ماه ۹۹ خبر داده بود.

از میان این افراد، مهران قره باغی از بابت پرونده پیشین خود توسط دادگاه انقلاب از بابت اتهامات توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس محکوم شده است. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است. وی هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان بهبهان سپری می‌کند.

مهران قره باغی و مجید خادمی، هر دو ۲۹ ساله و از اهالی روستای تیله کوهی از توابع شهرستان بهبهان واقع در استان خوزستان هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید