خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی در زاهدان

زخمی شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی در زاهدان

خبرگزاری هرانا – یک شهروند در شهرستان زاهدان در پی تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای مواد مخدر در محدوده پلیس راه زاهدان_خاش، یک شهروند زخمی شد.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروند رضا حسینی، اهل روستای کهن ملک از توابع شهرستان سوران و استاد دانشگاه آزاد سوران عنوان شده است.

بنابر این گزارش، نیروهای مواد مخدر در محدوده پلیس راه زاهدان_خاش در مسیر خودروی آقای حسینی که جهت درمان همسرش به سمت زاهدان در حال حرکت بوده خارک گذاشته‌اند. در پی این اقدام نیروهای مواد مخدر و با پنچر شدن چرخ ها، خودروی وی متوقف شده و سپس مورد هدف تیراندازی نیروهای مذکور قرار گرفته است.

این شهروند که از ناحیه سر و گردن دچار جراحت شده، جهت طی مراحل درمان به بیمارستان “امام علی” زاهدان منتقل شده و در حالت کما به سر می‌برد.

شلیک نیروهای نظامی و امنیتی به شهروندان در شهرهای مختلف کشور امری مسبوق به سابقه است. این امر در مواردی منجر به آسیب‌های دائمی و یا جان باختن شهروندان می‌شود.

در ماده ۷ قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری آمده است: “مأمورین موضوع این قانون هنگام بکارگیری سلاح باید حتی‌المقدور پا را هدف قرار بدهند و مراقبت نمایند که اقدام آنان منجر به فوت نشود و به اشخاص ثالث که دخیل در ماجرا نمی‌باشند آسیب نرسد.” در تبصره‌ این ماده نیز گفته شده که “‌مواظبت و مراقبت از حال مجروحین بر عهده‌ی مأمورین انتظامی است و باید در اولین فرصت آنان را به مراکز درمانی برسانند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید