خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری زنجان

تجمع کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری زنجان

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماری از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری منطقه ۴ زنجان، در مقابل ساختمان استانداری واقع در این شهر دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماری از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری منطقه ۴ زنجان، در مقابل ساختمان استاندار واقع در این شهر دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به مصائب و مشکلات صنفی آن‌ها صورت گرفته است.

کارگران فضای سبز حاضر در این اجتماع صنفی می‌گویند مطالبات مزدیشان از ابتدای سال جاری به تاخیر افتاده است. بعلاوه حق بیمه آن‌ها نیز با تاخیر به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

به گفته کارگران فضای سبز شهرداری زنجان، پس از هر بار تجمع، مسئولان شهری یک ماه از معوقات مزدی آن‌ها را آن‌هم به صورت پایه حقوق به حساب کارگران واریز می‌کنند.

کارگران خدماتی منطقه ۴ شهرداری زنجان می‌گویند شهرداری طی چند سال گذشته، وضعیت استخدامی کارگران شاغل در مناطق مختلف شهرداری را از حالت قرارداد مستقیم به پیمانکاری تغییر داده است. از ابتدای سال جاری نیز شهرداری با فشار به کارگران خدماتی منطقه چهار امنیت شغلی آن‌ها را معرض تهدید قرار داده است.

کارگران خدماتی با بیان اینکه مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر زنجان توجهی به مخالفت آن‌ها در زمینه حضور دوباره پیمانکاران نکرده‌اند، افزودند: این بی‌توجهی‌ها در حالی ادامه دارد که دو سال گذشته کارگران واحد‌های مختلف شهرداری زنجان چند بار در اعتراض به بازگشت پیمانکاران نیروی انسانی مقابل ساختمان شهرداری تجمع کرده بودند که موثر واقع نشد و شهرداری بدون توجه به کارگران مسئولیت بخش‌های مختلف زیرمجموعه خود را به پیمانکاران مختلف واگذار کرد.

شرکت کنندگان در تجمع صنفی روز چهارشنبه که مخالف تصمیم شهرداری برای تغییردادن رابطه استخدامی خود هستند، گفتند: برخلاف ادعای مدیران شهری که مدعی هستند ورود پیمانکار باعث افزایش درآمد کارگران می‌شود، با باز شدن پای پیمانکاران در مجموعه شهرداری، وضعیت امنیت شغلی و معیشتی آن‌ها بطور جدی آسیب‌پذیر خواهد شد.

به گفته آنان، پیش از این تجربه کار کردن برای پیمانکاران مختلف و بدحسابی‌های آن‌ها را داشته‌ایم و برای همین از تکرار به خطر افتادن امنیت شغلی خود به شدت نگرانیم.

این کارگران با یادآوری اینکه هنوز به دلیل بدحسابی‌های پیمانکاران پیشین بابت معوقات مزدی پرداخت نشده طلبکارند، افزودند: در طول چند سالی که با شهرداری زنجان به صورت مستفیم کار می‌کنیم احساس آرامش و تامین امنیت شغلی داریم، اما اتفاقی که با ورود دوباره پیمانکاران برای ما افتاده باعث نگرانی ما شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید