خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مرگ گورخر آفریقایی در پی نگهداری چند روزه در گمرک؛ ضرب و شتم حیوانات در بدو ورود به کشور

مرگ گورخر آفریقایی در پی نگهداری چند روزه در گمرک؛ ضرب و شتم حیوانات در بدو ورود به کشور

خبرگزاری هرانا – به تازگی ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که در آن مسئولین حمل و انتقال سه گورخر تازه ورود از کشور هلند به خاک ایران، برای مهار و هدایت حیوانات مذکور که یکی از آنها در جوی آبی گیر افتاده است، به بدرفتاری و ضرب و شتم آنها متوسل شده اند. روز گذشته رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از مرگ یک راس از این گورخر ها در پی نگهداری چند روزه در گمرک و عدم انتقال به موقع این حیوانات به مرکز نگهداری حیات وحش خبر داد. به گفته وی علت تلف شدن گورخر آفریقایی در مرکز نگهداری صفادشت ملارد در دست بررسی است و نمونه برداری های لازم از گورخر نر آفریقایی انجام شده و اداره کل دامپزشکی استان در این خصوص اظهار نظر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، به تازگی ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که در آن مسئولین حمل و انتقال سه گورخر تازه ورود از کشور هلند به خاک ایران برای مهار و هدایت حیوانات مذکور که یکی از آنها در جوی آبی گیر افتاده است، به بدرفتاری و ضرب و شتم آنها متوسل شده اند.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران با بیان اینکه دلیل “نگهداری” چند روزه این سه راس گورخر آفریقایی در گمرک مشخص نیست، گفت: علت تلف شدن گورخر آفریقایی در مرکز نگهداری صفادشت ملارد در دست بررسی است.

محمد کرمی با اشاره به اینکه عدم انتقال به موقع این حیوانات به مرکز نگهداری حیات وحش می تواند نقشی در تلف شدن گورخر نر آفریقایی داشته باشد، افزود: “نمونه برداری های لازم از گورخر نر آفریقایی انجام شده و منتظر جواب اداره کل دامپزشکی استان هستیم”.

هفته گذشته سه راس گورخر آفریقایی شامل دو ماده و یک نر از کشور هلند به ایران منتقل و ‌پس از چند روز نگهداری در گمرک، روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت منتقل شدند و گورخر نر روز گذشته ۱۳ اردیبهشت ماه تلف شد.

انتقال این گورخرها به باغ وحش صفادشت در حالی صورت گرفت که شرایط نگهداری از حیوانات در باغ وحش مذکور زیر استانداردها و بر خلاف قوانین موجود است. مدیریت این باغ وحش به شخصی سپرده شده که هیچ تخصصی در این زمینه نداشته و با اقدامات مختلف جان حیوانات را به خطر انداخته است. طی سال ۹۸ در سایه فقدان رسیدگی مناسب در این باغ وحش و حتی لمس شدن حیوانات توسط بازدید کنندگان، حیواناتی نظیر زرافه، ببر، میمون رزوس، کوسه، سیخوری، توله شیر و گرگ در این مکان جان خود را از دست دادند. این باغ وحش در ازای دریافت مبالغی از مشتریان، به بازدیدکنندگان اجازه میدهد که حیوانات را لمس کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید