خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در گرگان

رهایی یک زندانی از اعدام در گرگان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در شهرستان گرگان که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت از اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رئیس کل دادگستری استان گلستان از رهایی یک زندانی از اعدام در این استان خبر داد.

بر اساس این گزارش، هادی هاشمیان از بخشش سومین محکوم به اعدام در سال جاری و در این استان خبر داد و عنوان کرد: محکوم به اعدام، سال ۹۱ هنگام دعوای خانوادگی در یکی از روستا‌های گرگان که بر سر اختلافات ملکی بود، مرگ یکی از آشنایان خود را رقم زد.

هاشمیان خاطرنشان کرد: پس از رسیدگی پرونده و با درخواست خانواده مقتول، حکم اعدام این جوان که در زمان قتل ۲۴ ساله بود، صادر شد و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا قرار گرفت.

وی ادامه داد: سال‌های گذشته بار‌ها ریش سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف، پادرمیانی کردند، اما خانواده داغدار حاضر به گذشت نشدند.

هاشمیان افزود: دیشب در حالی که حکم اعدام قرار بود به زودی اجرا شود، بار دیگر اعضای شورای حل اختلاف و ریش سفیدان دو طایفه به منزل اولیای دم رفتند و این بار اولیای دم بدون هیچ چشمداشتی از اجرای حکم منصرف شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان در پایان گفت: سال گذشته، ۲۶ محکوم به اعدام از چوبه دار رهایی یافتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید