خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  توحید امیرامینی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

توحید امیرامینی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – توحید امیر امینی، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. آقای امیر امینی دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان اوین سپری می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰، توحید امیر امینی، فعال ترک (آذربایجانی) از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای امیر امینی با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و به مدت ۲۰ روز صورت گرفته است.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۲۳ آذرماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه به مرخصی اعزام و در تاریخ ۲۸ آذرماه ۹۹، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشته بود.

توحید امیر امینی در تاریخ ۲ اسفندماه ۹۷ در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

وی تیرماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام” جمعا به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم بهمن‌ماه ۹۸ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت و نهایتا این محکومیت مطابق قانون جدید کاهش مجازات حبس به ۵ سال حبس تعزیری تغییر پیدا کرد.

توحید امیر امینی پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در یک مورد در اعتراض به بازداشت عباس لسانی، فعال ترک (آذربایجانی) زندانی به ۶ ماه حبس و شلاق محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید