خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  محرومیت ۱۴ هزار کارگر در هرمزگان از دریافت بیمه بیکاری/ کارگران ساختمانی سرجنگل فاقد بیمه‌اند

محرومیت ۱۴ هزار کارگر در هرمزگان از دریافت بیمه بیکاری/ کارگران ساختمانی سرجنگل فاقد بیمه‌اند

خبرگزاری هرانا – بنابر اعلام دبیر اجرایی خانه کارگر استان هرمزگان، ۱۴ هزار کارگر فصلی و ساختمانی در این استان فاقد بیمه بیکاری هستند و از اردیبهشت ماه سال ۹۹، هیچ سهمیه‌ای بابت حق بیمه به آن‌ها پرداخت نشده است. همچنین کارگران شهرستان سرجنگل واقع در استان سیستان و بلوچستان نیز فاقد بیمه کارگری هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، دبیر اجرایی خانه کارگر استان هرمزگان، از محرومیت ۱۴ هزار کارگر در این استان از بیمه بیکاری خبر داد.

اسماعیل حاجی زاده در این خصوص گفت: بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان هرمزگان را کارگران تشکیل می‌دهند و حتی صنایعی که در غرب استان داریم همراه جامعه کارگری نیستند و اوضاع طوری است که در سال فقط یک هفته به سراغ آن‌ها می‌رویم.

وی افزود: استان هرمزگان دارای ۱۴ هزار کارگر فصلی است که به کارهای ساختمانی مشغول هستند و کرونا اشتغال آنها را به شدت در مضیقه قرار داده است. این کارگران که عملا بیکار شده‌اند، به دلیل اینکه کارفرمای آنها دولت است، بیمه بیکاری شاملشان نمی‌شود.

 دبیر اجرایی خانه کارگر استان هرمزگان تصریح کرد: دولت از کارگران فصلی و کارگران ساختمانی حمایت نمی‌کند و از اردیبهشت ماه سال گذشته تاکنون هیچ سهمیه‌ای بابت حق بیمه به این کارگران پرداخت نکرده است.

کارگران ساختمانی شهر سرجنگل فاقد بیمه هستند

به گزارش ایلنا، کارگران ساختمانی شهر سرجنگل واقع در ۱۰۰ کیلومتری شهرستان زاهدان فاقد بیمه هستند.

آن‌ها می‌گویند به دلیل نزدیک بودن این شهر به مرکز استان سیستان و بلوچستان، فاقد شعبه تامین اجتماعی هستند و به دلیل پر شدن سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در مرکز قادر به بهره مندی از بیمه کارگری نیستند.

بر اساس این گزارش، کارگران مورد اشاره به دنبال راه‌اندازی انجمن صنفی هستند تا پیگیری این مطالبات را تسریع کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید