خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۸ کارگر از جمله یک کارگر معدن / محبوس شدن دو کارگر معدن در دامغان

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۸ کارگر از جمله یک کارگر معدن / محبوس شدن دو کارگر معدن در دامغان

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در شهرهای قم، تهران و فاریاب دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر از جمله یک کارگر معدن جان خود را از دست دادند و ۶ کارگر از جمله دو آتش نشان دچار مصدومیت شدند. همچنین بر اثر ریزش تونل ۴۲ معدن زغال سنگ طزره دامغان ۲ کارگر در عمق ۳۵ متری زمین محبوس شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ ۱۴۰۰، در پی آتش سوزی در یک کارخانه الکل در قم، چهار کارگر و ۲ آتش نشان دچار مصدومیت شدند.

دادستان قم در این خصوص گفت: ساعت ۶ صبح امروز یک واحد کارخانه تولید مواد شیمیایی واقع در شهرک صنعتی شکوهیه به علت نامعلوم دچار حریق شد و بلافاصله اقدامات اطفاء حریق توسط نیروهای امدادی آغاز شد.

حسن غریب افزود: در پی این اتش سوزی گسترده ۲ آتش نشان و چهار کارگر این کارخانه دچار مصدومیت شدند که حال عمومی آتش نشانان مطلوب و سایر افراد نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

مرگ یک کارگر ساختمانی در تهران

به گزارش آفتاب نیوز، امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰، یک کارگر ساختمانی در تهران به دنبال سقوط در چاهک آسانسور جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، در پی این حادثه و تماس با سامانه ۱۲۵ در ساعت ساعت ۹ صبح امروز، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، ایستگاه ۱۰۲ نیروهای عملیات را به همراه تیم نجات سه به خیابان “آیت‌الله کاشانی”، خیابان شالی، گلستان هفتم اعزام کرد.

 افسر آماده منطقه یک عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: در یک ساختمان پنج طبقه در حال ساخت، یک کارگر ۴۰ ساله تبعه افغانستان در حال کار بود که به دلیل نامعلومی از طبقه چهارم به چاهک آسانسور افتاده و تا انتهای چاهک در طبقه زیرین سقوط کرد.

ایرج جعفری افزود: آتش‌نشانان بلافاصله در حضور عوامل اورژانس وارد چاهک آسانسور شدند و ایمن‌سازی اولیه محل حادثه را انجام دادند و پس از انجام معاینات اولیه توسط عوامل اورژانس حاضر در محل معلوم شد این کارگر بر اثر شدت جراحات وارده در همان لحظه اول جان خود را از دست داده است.

جعفری خاطرنشان کرد: نیروهای عملیات پس از آن جنازه کارگر مذکور را به عوامل پزشکی و انتظامی تحویل دادند.

محبوس شدن دو کارگر در پی ریزش تونل معدن زغال در دامغان

به گزارش ایلنا، بر اثر ریزش تونل ۴۲ معدن زغال سنگ طزره در معدن زغال سنگ البرز شرقی دامغان ۲ کارگر در عمق ۳۵ متری زمین محبوس شدند.

بر اساس این گزارش، در ساعت ۱۲ظهر روز گذشته (شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه) بر اثر وقوع یک مورد حادثه ریزش سقف در تونل شماره ۴۲ معدن بزرگ طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی در کارگاه استخراج ۱۳ پیشرو، ۲ کارگر پیمانکاری داخل تونل محبوس شده‌اند و عملیات امداد و نجات آن‌ها با آوار برداری از دیروز ادامه دارد.هویت این کارگران میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی عنوان شده است.

همچنین طبق اطلاع کارگران این واحد معدنی، کارگاه استخراج این تونل ۷۰ متر طول دارد این ۲ کارگر در عمق ۳۵ متری زیر آوار مانده‌اند.

بنابر این گزارش، برای نجات این دو کارگر، از ۳ مکان تونل فرعی حفر کردند و تاکنون ۲۰ متر پیشروی داشته‌اند.

تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت جسمانی این دو کارگر در دست نیست.

جان باختن یک کارگر معدن در معدن کرومیت فاریاب

به گزارش رسانک، امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، یک کارگر معدن کرومیت در حین کار در سبزان بخش مرکزی شهرستان فاریاب، جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگر امید رئیسی و ۲۸ ساله عنوان شده است.

گفته می‌شود این کارگر در پی ریزش تونل مصدوم و سپس جان باخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید