خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عبدالمجید تیباش از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

عبدالمجید تیباش از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – عبدالمجید (آران) تیباش، زندانی سیاسی امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد. وی از تیرماه ۹۸ دوران محکومیت ۴ ساله خود را در زندان ارومیه سپری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰، عبدالمجید تیباش از بند سیاسی زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد.

مجید (آران) تیباش، در تاریخ ۵ دیماه ۱۳۹۷ به اتهام “همکاری با یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ستاد خبری اداره‌ اطلاعات ارومیه احضار و پس از اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت آزاد شده بود اما پس از ساعاتی مجددا بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات منتقل شد. وی روز پنجشنبه ۲۷ دی‌ماه ۹۷ پس از پایان مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا پایان دادرسی آزاد شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات آقای تیباش در سال ۱۳۹۸ در شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی نجفی برگزار و نهایتا وی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم توسط شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ۴ سال حبس تقلیل یافت.

آقای تیباش نهایتا در تاریخ ۱۷ تیرماه ۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان ارومیه منتقل شد.

عبدالمجید (آران) تیباش فرزند خالد و شهروند ساکن شهرک دیزج مرگور ارومیه است.

لازم به ذکر است که این شهروند در سال ٩١ نیز به علت فعالیت‌های سیاسی از دانشگاه علمی – کاربردی ارومیه اخراج شده و در سال‌های اخیر چند بار دیگر بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید