خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  دادگاه تجدید نظر؛ رضا زعیمی نوکیش مسیحی به ۹ ماه حبس محکوم شد

دادگاه تجدید نظر؛ رضا زعیمی نوکیش مسیحی به ۹ ماه حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حکم محکومیت رضا زعیمی نوکیش مسیحی توسط دادگاه تجدید نظر استان البرز به ۹ ماه حبس و دو سال ممنوع الخروجی تقلیل یافت. آقای زعیمی اوایل بهمن ماه سال گذشته در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب کرج به یک سال و شش ماه حبس و دو سال منع خروج از کشور محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ماده ۱۸، رضا زعیمی نوکیش مسیحی توسط دادگاه تجدید نظر استان البرز به ۹ ماه حبس و دو سال ممنوع الخروجی محکوم شد.

اقای زعیمی پیشتر در تاریخ ۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ در شعبه ۴ دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی شعبانی و به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ مسیحیت تبشیری به یک سال و شش ماه حبس و دو سال ممنوع الخروجی محکوم شده بود.

وی در تاریخ ۷ آذر ۱۳۹۹، در نزدیکی محل سکونتش در کرج توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و پس از ۴ ساعت از مکان نامعلومی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شد.

بر اساس این گزارش، طی مدت زمان بازداشت، آقای زعیمی به مدت ۸ روز از تماس تلفنی محروم بوده و منزلش توسط نیروهای امنیتی مورد تفتیش قرار گرفته است.

وی پس از گذشت ده روز به دستور قاضی دادسرای عمومی انقلاب ناحیه کرج از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به ندامتگاه قزلحصار منتقل و نهایتا پس از یک هفته با تودیع قرار ۶۰ میلیون تومانی آزاد شد

رضا زعیمی، نوکیش مسیحی، ۴۰ ساله و اهل کرج است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید