خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  پس از گذشت یک سال؛ عامل اصلی تیراندازی به محیط بان گتوندی بازداشت شد

پس از گذشت یک سال؛ عامل اصلی تیراندازی به محیط بان گتوندی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوشتر، از بازداشت عامل اصلی شلیک به سید امین هادی ‌پور، محیط بان گتوندی در این شهرستان خبر داد و عنوان کرد، دستگیری یکی از همدستان این متهم نیز در دستور کار پلیس قرار دارد. در فروردین ماه سال ۹۹، حمله مسلحانه چهار فرد نقابدار به یک پاسگاه محیط بانی در شهرستان گتوند موجب مصدومیت شدید یکی از محیط بانان این اداره شد. این محیط بان به علت شدت جراحات وارده ۲ مرتبه مورد عمل جراحی قطع عضو از ناحیه پا قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰، عامل اصلی شلیک به سید امین هادی ‌پور، محیط بان گتوندی در شهرستان شوشتر بازداشت شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوشتر در این خصوص گفت: این متهم حدود یک سال تحت تعقیب بود و شب گذشته ۱۰ اردیبهشت ماه توسط پلیس بازداشت شد.

روح الله بیگدلی افزود: فرد مذکور یک همدست هم دارد که دستگیری وی نیز در دستور کار پلیس قرار دارد.

همچنین اواسط مردادماه ۱۳۹۹، استاندار خوزستان از بازداشت عاملین این حمله خبر داده بود.

لازم به ذکر است که این محیط بان پیشتر در تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۹۹، مورد حمله مسلحانه چهار فرد نقابدار به یک پاسگاه محیط بانی در شهرستان گتوند در استان خوزستان، قرار گرفته بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گتوند در استان خوزستان، در این رابطه گفته بود: “این افراد به علت نامعلومی به پاسگاه محیط بانی اداره حفاظت محیط زیست در نزدیکی روستای دو پیران در بخش مرکزی شهرستان گتوند حمله کردند و سید امین هادی‌پور محیط بان ۳۷ ساله این اداره را با اسلحه شکاری از ناحیه پا مصدوم و از منطقه متواری شدند”.

این محیط بان برای مداوا با یک دستگاه آمبولانس فوریت‌های پزشکی شهرستان گتوند به بیمارستان خاتم الانبیاء شوشتر منتقل و پس از اقدامات اولیه برای ادامه درمان به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شده بود.

پس از نزدیک به یک ماه تلاش برای درمان، به‌دلیل شدت بالای جراحات و از بین رفتن بخش زیادی از بافت و اعصاب زانو، پزشکان تصمیم گرفتند برای حفظ سلامتی و جان بیمار پای آسیب‌دیده را قطع کنند و این محیط بان طی عمل جراحی قطع عضو شد.

روز یکشنبه ۱ تیرماه، پای آقای هادی پور به علت عفونت پس از عمل جراجی مجددا از ناحیه ای بالاتر قطع شد. 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید