خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  زینب علی پور به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد/ سند

زینب علی پور به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد/ سند

خبرگزاری هرانا – زینب علی پور شهروند ساکن بهبهان، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر احضار شد. خانم علی پور تیرماه سال گذشته در جریان تجمع اعتراضی در میدان بانک ملی بهبهان، بازداشت و مردادماه ۹۹ با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زینب علی پور شهروند ساکن بهبهان، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۵ اردبیهشت ماه، توسط شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان صادر و به وی ابلاغ شده است، از خانم علی پور خواسته شده جهت رسیدگی به اتهامات “توهین به رهبری، مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی و بر هم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی”، ظرف مدت ۵ روز در این شعبه حاضر شود.

خانم علی پور تیرماه سال گذشته در جریان تجمع اعتراضی در میدان بانک ملی بهبهان بازداشت و مردادماه ۹۹ با تودیع قرار کفالت به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

 زینب علی پور ۳۹ ساله و ساکن شهرستان بهبهان است.

در همین رابطه روز گذشته نیز هرانا از احضار فرزانه انصاری فر، شهروند ساکن بهبهان و خواهر فرزاد انصاری فر، یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸، به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان خبر داده بود.

شب پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. شمار زیادی از شهروندان معترض در جریان این تجمع و تعدادی پس از پایان اعتراضات در منازل خود بازداشت شدند. هرانا پیشتر طی چند گزارش ضمن احراز هویت شماری از بازداشت شدگان از بازداشت ده‌ها شهروند در ارتباط با این اعتراضات خبر داد.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ نیز در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه سال گذشته از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید