خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۳ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی ۳ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرهای کوهبنان، اسلامشهر و هیرمند که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا کسب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافتند. همچنین دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بخشش ۲۲ زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان طی سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان واقع در استان کرمان از بخشش یک یک زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان خبر داد.

محمد مهدی میرزایی عبدالیوسفی در تشریح این خبر گفت: پس از گذشت شش ماه از وقوع قتل یک زن در شهرستان کوهبنان، اولیای دم با حضور در جلسه رسیدگی شعبه اول دادگستری شهرستان کوهبنان رضایت و گذشت خود را اعلام کردند.

وی افزود: این رویداد اواخر آبان ماه ۹۹ بر اثر اختلاف ملکی در کوهبنان اتفاق افتاد. متهم که از آن زمان در بازداشتگاه بسر می‌برد به اتفاق اولیای دم در جلسه دادگاه  حاضر شد و با تلاش دادگستری سرانجام اولیای دم از متهم به قتل مادر خود گذشت کردند و حیاتی تازه به وی بخشیدند.

رهایی از اعدام یک زندانی در اسلامشهر

به گزارش ایلنا، یک زندانی در اسلامشهر پس از گذشت ۱۳ سال از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، در بهمن ماه سال ۸۷ پسر جوانی در اسلامشهر به شکل عجیبی ناپدید شد و ۸ روز بعد جسدش حوالی روستای مهران‌آباد و در نزدیکی باغ انگور و ریل راه‌آهن اسلامشهر پیدا شد. کارآگاهان به بررسی مکالمات تلفنی مقتول پرداختند که مشخص شد وی آخرین‌بار با پسری ۲۴ ساله به نام سامان قرار ملاقات داشته است.

سامان در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت انگیزه‌اش بدهی مالی به مقتول بوده است.

متهم به قتل بعد از مدتی در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت و به اعدام محکوم شد. حکم صادره به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید و پرونده برای انجام مقدمات اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد که سرانجام با تلاش تیم صلح و سازش  اولیای‌ دم راضی شدند که متهم را ببخشند. به این ترتیب وی بعد از گذشت ۱۳ سال از مجازات اعدام رهایی یافت.

بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در هیرمند

به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب هیرمند از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان خبر داد.

علی اکبریان گفت: در سال ۱۳۸۱ طی یک درگیری و اختلاف، یک نفر به قتل می‌رسد که با تشکیل پرونده و رسیدگی قضایی منجر به صدور رای اعدام علیه متهم می شود.

وی افزود: با پیگیری دادگستری و اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف هیرمند، اولیای دم از اعدام متهم به قتل فرزندشان گذشت کردند.

طی سال گذشته؛ رهایی ۲۲ زندانی از اعدام در جیرفت

به گزارش میزان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بخشش ۲۲ زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان طی سال ۹۹ خبر داد.

حسین سلامی در این خصوص گفت: طی سال گذشته در کمیته صلح و سازش این شهرستان تعداد ۲۱۵ جلسه برگزار شد که تعداد ۷۲ جلسه آن مربوط به اتهام قتل بود.

سلامی افزود: تعداد جلسات مربوط به اعدام ۵۰ مورد بود که ۲۲ متهم به قتل از چوبه دار رهایی یافتند.

وی ادامه داد: درخصوص جرایم دیگر نیز ۱۴۳ جلسه برگزار شده است.

سلامی با اشاره به این‌که حکم اعدام این ۲۲ متهم پس از طی مراحل قضایی در مرحله اجرا قرار گرفته بود، خاطرنشان کرد: با تلاش‌ مسئولان قضایی جیرفت و همکاران زندان، از اولیای دم رضایت گرفته شد و زندانیان در روز اجرای حکم و در پای چوبه دار از مجازات اعدام رهایی یافتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید