خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  لرستان؛ بازداشت ۱۳ شهروند در رابطه با درگیری نیروی انتظامی با مردم کهمان 

لرستان؛ بازداشت ۱۳ شهروند در رابطه با درگیری نیروی انتظامی با مردم کهمان 

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه، فرمانده انتظامی شهرستان سلسه از بازداشت ۱۳ شهروند در ارتباط با درگیری روز گذشته نیروی انتظامی با اهالی یک روستا در منطقه کهمان تحت عنوان “عاملین درگیری، تحریک کنندگان و انتشار دهندگان تصاویر درگیری” خبر داد. روز گذشته ۸ اردیبهشت‌ماه، ویدیوها و تصاویری از درگیری و تیراندازی نیروی انتظامی به سمت مردم عادی در منطقه کهمان شهرستان الشتر واقع در استان لرستان در شبکه های اجتماعی منتشر شد که گفته شده چند تن از ساکنین در این واقعه زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز پنجشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه، فرمانده انتظامی شهرستان سلسه، از شناسایی و بازداشت ۱۳ تن، در رابطه با حوادث روز گذشته منطقه گردشگری کهمان خبر داد.

 عسکر عیسایی در این خصوص مدعی شد: “در پی وقوع یک فقره درگیری در یکی از روستاهای منطقه کهمان و جلوگیری اهالی این روستا از اجرای حکم قلع و قمع و رفع تصرف اراضی ملی منطقه، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.”

فرمانده انتظامی شهرستان سلسه ادامه داد: افراد دیگری نیز شناسایی شده اند و دستگیری آن‌ها در دستور کار پلیس است.

در این گزارش به هویت افراد بازداشت شده اشاره ای نشده است.

لازم به ذکر است روز گذشته ۸ اردیبهشت‌ ماه، ویدیوها و تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن نیروی انتظامی با مردم عادی در یکی از روستاهای منطقه کهمان شهرستان الشتر واقع در استان لرستان درگیر شدند.

در برخی از این ویدیوها صدای تیراندازی شنیده میشد و گفته شده چند تن از ساکنین این روستا نیز زخمی شده اند.

به گفته منابع محلی، بسیاری از درختان گردو این روستا به بهانه اینکه در بستر رودخانه و جاده هستند قطع شده‌اند و شماری از مردم روستای مذکور که از راه این درختان گردو امرار معاش می کردند به این اقدام اعتراض کرده‌اند که درگیری نیروهای نظامی با آنها را درپی داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید