خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  فرزانه انصاری فر به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد/ سند

فرزانه انصاری فر به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد/ سند

خبرگزاری هرانا – فرزانه انصاری فر، شهروند ساکن بهبهان و خواهر فرزاد انصاری فر، یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸، روز یکشنبه ۵ اردبیهشت ماه، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد. وی پیشتر در آبان ماه ۹۹ به همراه ۷۰ شهروند دیگر جهت رسیدگی به اتهامات به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۵ اردبیهشت ۱۴۰۰، فرزانه انصاری فر، شهروند ساکن بهبهان و خواهر فرزاد انصاری فر، یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸،طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۵ اردبیهشت ماه، توسط شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان صادر و به وی ابلاغ شده است، از خانم انصاری فر خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز در این شعبه حاضر شود.

خانم انصاری فر در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه نیز به اداره اطلاعات بهبهان احضار شده بود.

وی پیشتر در آبان ماه ۹۹ جهت رسیدگی به اتهامات “توهین به رهبری، مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی و بر هم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی” به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شده بود.

خانم انصاری فر شب پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه سال گذشته در جریان تجمع اعتراضی در میدان بانک ملی بهبهان بازداشت و به زندان سپیدار اهواز منتقل و نهایتا در تاریخ ۳ مرداد ۹۹ با تودیع قرار از زندان آزاد شد.

شب پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. شمار زیادی از شهروندان معترض در جریان این تجمع و تعدادی پس از پایان اعتراضات در منازل خود بازداشت شدند. هرانا پیشتر طی چند گزارش ضمن احراز هویت شماری از بازداشت شدگان از بازداشت ده‌ها شهروند در ارتباط با این اعتراضات خبر داد.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه سال گذشته از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید