خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۷ کارگر در شهرهای اصفهان، مغان، تبریز و رشت دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جانشان را از دست دادند و ۵ کارگر از جمله دو آتش نشان مصدوم شدند. همچنین مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از مرگ و مصدومیت ۱۰۰۸ کارگر در این استان طی سال ۹۹ خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، دو آتش‌نشان در حادثه آتش‌سوزی یک ساختمان در کوی فردوس شهر تبریز مصدوم شدند.

بر اساس این گزارش، در حادثه آتش‌سوزی شب گذشته یک واحد آپارتمان واقع در کوی فردوس تبریز، دو آتش‌نشان حین نجات یک دختر بچه ۱۲ساله به همراه پدر ۴۲ ساله‌اش بر اثر استنشاق دود و مواد شیمیایی دچار مسمومیت و مشکلات تنفسی شدیدی می‌شوند که وضعیت جسمی یکی از آتش‌نشانان مساعد نیست.

به صورت مشخص گفته شده در این حادثه، حدود ۲۰ نفر از ساکنان ساختمان هفت طبقه که میان دود و آتش گرفتار شده بودند توسط این دو آتش‌نشان و همکارانشان نجات یافته‌اند.

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در مغان

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‌ وقوع آتش سوزی در داخل کانکسی در شهرستان مغان، ۲ کارگر را به کام مرگ کشانده و یک نفر را راهی بیمارستان کرد.

هوشنگ حسینی، فرمانده انتظامی استان اردبیل در این خصوص اظهار داشت: بر اثر انفجار کپسول گاز در کانکس استراحت کارگران در قشلاق حاج بایندور بخش اصلاندوز مغان در استان اردبیل، دو کارگرجان خود را از دست دادند و یک کارگر دیگر راهی بیمارستان شد.

مرگ یک کارگر در اصفهان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک کارگر در روستای راران در شهرستان اصفهان در پی سقوط در چاه جان خود را از دست داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: این کارگر ۵۷ ساله هنگام کول گذاری چاه به داخل چاه به ارتفاع ۱۲ متری سقوط کرده و براثر ریزش کول‌ها این کارگر جان خود را از دست داده است.

وی گفت: امدادگران آتش نشان از ایستگاه ۱۵ به محل حادثه اعزام شدند و جسد وی را از چاه خارج کردند و تحویل ماموران اورژانس دادند.

مصدومیت یک کارگر در رشت

 به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، یک کاشی کار در رشت در پی سقوط از ارتفاع روانه بیمارستان شد.

بر اساس این گزارش، پس از گزارش این حادثه به اورژانس ۱۱۵ سریعا تیم فوریتهای پزشکی شماره ۷ رشت به محل حادثه اعزام شدند.

در این حادثه مرد ۴۵ ساله که در حال کاشی کاری ساختمان از نردبان حدودا ۲ متری سقوط کرده بود پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی لازم جهت ادامه درمان به مرکز آموزشی درمانی پورسینای منتقل شدند.

مرگ و مصدومیت ۱۰۰۸ کارگر در مازندران طی سال گذشته

به گزارش ایسنا، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: طی سال گذشته ۱۰۱نفر (همگی مرد) بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش داشت.

علی عباسی افزود:بر اساس آمار‌های مراکز پزشکی قانونی استان به ترتیب شهرستان بابل با ۱۵، نور و آمل با ۱۱ و ساری با ۱۰مورد بیشترین فوتی و شهرستان سوادکوه و بهشهر با یک مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

او گفت: بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۴۷نفر، برق گرفتگی با ۲۶، اصابت جسم سخت با ۲۲، سوختگی با ۴ و سایر موارد با ۲مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

او با بیان اینکه از کل فوتی‌ها ۸۰نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند افزود: ۹ نفر دارای ملیت غیرایرانی هستند.

عباسی افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۹۰۷ (۸۷۵مرد و ما بقی زن) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲ درصد کاهش داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید