خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امیرعباس دهباشی نژاد از زندان بوشهر آزاد شد

امیرعباس دهباشی نژاد از زندان بوشهر آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امیرعباس دهباشی نژاد، خبرنگار بوشهری روز یکشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه از زندان بوشهر آزاد شد. آقای دهباشی نژاد پیشتر با شکایت معاون عمرانی استاندار و استانداری بوشهر توسط دادگاه کیفری ۲ بوشهر به ۲۱ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد و این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر استان بوشهر رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، امیرعباس دهباشی نژاد، خبرنگار بوشهری از زندان بوشهر آزاد شد.

آزادی آقای دهباشی نژاد با رضایت مهرداد ستوده، معاون عمرانی استاندار بوشهر و استدانداری بوشهر صورت گرفته است. ستوده اخیرا در نامه‌ای از استانداری بوشهر خواسته بود تا رضایت وی را ثبت کنند.

آقای دهباشی نژاد در تاریخ ۲۸ مهرماه ۹۹، توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ بوشهر و به ریاست قاضی بازدرهوا، از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به ۲۱ ماه حبس و از بابت اتهام “توهین به مقامات و مامورین دولت” به تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد. نهایتا این حکم در تاریخ ۱۲ اسفندماه ۹۹، بدون تشکیل جلسه عینا به تایید شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر استان بوشهر رسید و در تاریخ ۱۸ اسفندماه ۹۹ به وی ابلاغ شد.

این پرونده با شکایت مهرداد ستوده معاون عمرانی استاندار بوشهر و استانداری بوشهر در پرونده ای واحد و به دلیل انتشار مطالبی در خصوص واگذاری بندر حماد گشوده شده است.

اجرای حکم آقای دهباشی نژاد در آستانه تعطیلات نوروز بدون احضار قبلی صورت گرفت.

همچنین روز شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰ تعدادی از روزنامه نگاران با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی با اشاره به ادعای وی مبنی بر منع مدیران دولتی از شکایت علیه روزنامه نگاران خواهان آزادی این روزنامه نگار شدند.این افراد در نامه خود گفته اند مدیران ارشد استان بوشهر “نه تنها شاکی فعالان فضای مجازی و فعالان رسانه می شوند که با خودرو دولتی نیز در روند بازداشت و اعزام آنها به زندان مشارکت فعال دارند”.

امیرعباس دهباشی نژاد، خبرنگار و مدیر کانال تلگرامی “بینامدیا” است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید