خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در اصفهان / طی سال ۹۹؛ بیش از دو هزار و پانصد کارگر در اصفهان کشته یا مصدوم شدند

فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کارگر در اصفهان / طی سال ۹۹؛ بیش از دو هزار و پانصد کارگر در اصفهان کشته یا مصدوم شدند

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در اصفهان طی حادثه ای در چاه سقوط کرده و جان خود را از دست داد. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان از مرگ ۱۱۰ کارگر و مصدومیت دو هزار و ۴۹۳ کارگر شامل ۱۳۲ زن و دو هزار و ۳۶۱ مرد در این استان طی سال ۹۹ خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل به نقل از فارس، امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، یک کارگر در اصفهان طی حادثه ای جان خود را از دست داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در این خصوص گفت: در ساعت ۱۵ و ۵۱ دقیقه بعد از ظهر امروز خبر سقوط یک کارگر حدوداً ۳۵ تا ۴۰ ساله تبعه افغانستان در چاهی واقع در روستای حسین‌آباد از توابع منشیان به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اطلاع داده شد.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: بلافاصله آتش‌نشانان از ایستگاه شماره ۱۵ خوراسگان به محل حادثه اعزام شدند و کارگر مذکور را که در اثر شدت جراحت جان سپرده بود از چاه خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس و نیروی انتظامی دادند.

طی سال ۹۹؛ مرگ و مصدومیت بیش از دو هزار و پانصد کارگر در اصفهان

به گزارش مهر، مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان از مرگ ۱۱۰ کارگر در این استان طی سال ۹۹ خبر داد.

علی سلیمانیپور همچنین در خصوص آمار مصدومان در این بازه زمانی گفت: در سال گذشته بر اثر حوادث ناشی از کار دو هزار و ۴۹۳ کارگر شامل ۱۳۲ زن و دو هزار و ۳۶۱ مرد نیز دچار مصدومیت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید