خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در زاهدان

بازداشت دو شهروند توسط نیروهای امنیتی در زاهدان

خبرگزاری هرانا – یک شهروند در زاهدان روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین و یک شهروند دیگر حدود دو هفته پیش در این شهرستان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، یک شهروند در زاهدان به دلیل مشارکت در اعتراضات مردمی توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

بر اساس این گزارش هویت این شهروند بیبرگ شه‌بخش اهل روستای قلعه‌بید کورین عنوان شده است.

گفته می‌شود بازداشت این شهروند به همراه خانواده‌اش صورت گرفته و خانواده وی پس از ساعاتی آزاد شدند.

همچنین در این گزارش آمده است که حدود دو هفته قبل، خواهرزاده این شهروند با هویت نامعلوم پس از اشتراک تصاویر زنده از صحنه تصرف پاسگاه کورین توسط معترضان در صفحه اینستاگرام، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد که تا لحظه تنظیم این گزارش از وضعیت و محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران در روز دوشنبه ۴ اسفند به سمت رانندگان و سوختبران معترض به بسته شدن مرز، منجر به کشته شدن دستکم ۱۰ تن و زخمی شدن تعداد دیگری شد. پس از آن شهروندان سیستان و بلوچستان نسبت به این واقعه، اعتراضات گسترده ای را رقم زدند و در پی آن چند تن از جمله یک نوجوان کشته شده و همچنین تعداد دیگری نیز بازداشت و زخمی شدند. بدنبال این وقایع اینترنت در اکثر مناطق این استان بسیار کند و یا کاملا قطع شد.

هرانا روز شنبه ۹ اسفندماه در گزارشی اجمالی به جمع بندی اعتراضات استان سیستان و بلوچستان، پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید