خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان رجایی شهر کرج؛ انتقال مجدد عبدالرسول مرتضوی به قرنطینه

زندان رجایی شهر کرج؛ انتقال مجدد عبدالرسول مرتضوی به قرنطینه

خبرگزاری هرانا – عبدالرسول مرتضوی، زندانی سیاسی روز سه شنبه ۳۱ فروردین ماه به بهانه تحویل دادن پای مصنوعی به سلول انفرادی قرنطینه زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. آقای مرتضوی، هفته نخست فروردین‌ماه امسال از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد، با این وجود از زمان انتقال تاکنون پای مصنوعی این مجروح جنگی ایران و عراق در اختیار او قرار داده نشده بود. به گفته یک منبع مطلع دستور انتقال عبدالرسول مرتضوی از بند توسط امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، عبدالرسول مرتضوی، زندانی سیاسی به سلول انفرادی واقع در قرنطینه زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

آقای مرتضوی، هفته نخست فروردین‌ماه امسال از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد، با این وجود از زمان انتقال تاکنون پای مصنوعی این مجروح جنگی ایران و عراق در اختیار او قرار داده نشده بود. این زندانی سیاسی روز گذشته به بهانه تحویل دادن پای مصنوعی به خارج از بند منتقل شدند. به گفته یک منبع مطلع دستور انتقال عبدالرسول مرتضوی از بند توسط امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی صادر شده است. وی هم اکنون در یک سلول انفرادی در انتهای قرنطینه و محروم از تماس تلفنی نگهداری می‌شود.

به گفته یک منبع مطلع، در زمان انتقال او به زندان رجایی شهر کرج ماموران زندان به زور متوسل شده و به این دلیل قسمت ژلاتینی پای مصنوعی او دچار شکستگی شده است. تاکنون درخواست انتقال همین پای مصنوعی شکسته نیز با بی توجهی مسئولان زندان اوین مواجه شده و عبدالرسول مرتضوی برای حرکت و انجام امور روزانه دچار مشکل بود و همواره باید یک نفر زیر بغل او را می‌گرفت. گفتنی است که اخیرا با مرخصی استعلاجی آقای مرتضوی نیز مخالفت شده است.

اواسط مردادماه ۹۸ نامه ای با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای آیت الله خامنه ای منتشر شده بود. با انتشار این نامه شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی دیگر نیز تحت فشار قرار گرفتند. هم اکنون محمد نوری زاد، هاشم خواستار، محمد حسین سپهری و چند تن دیگر از امضاکنندگان این بیانیه دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کنند.

عبدالرسول مرتضوی در این خصوص توسط دادگاه انقلاب مشهد به ۲۶ سال حبس محکوم شده بود. از این میزان ۱۱ سال زندان به عنوان مجازات اشد در خصوص وی قابل اجراست.

آقای مرتضوی همچنین در تاریخ ۱۷ آبان ۱۳۹۹ به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست مهدی خدابخشی احضار و در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری” با مصداق بیانیه‌ای معروف به “شمارش معکوس برای آزادی زندانیان سیاسی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

او همچنین در تاریخ ۲۴ فروردین‌ماه امسال در دادسرای اوین حاضر و از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای وی گشوده شده تفهیم اتهام شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید