خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  حمید منافی و بهنام شیخی از زندان اوین به مرخصی اعزام شدند

حمید منافی و بهنام شیخی از زندان اوین به مرخصی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – حمید منافی و بهنام شیخی، فعالین ترک (آذربایجانی) امروز چهارشبه ۱ اردیبهشت‌ماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، حمید منافی و بهنام شیخی، فعالین ترک (آذربایجانی) از زندان اوین به مرخصی ۲۰ روزه اعزام شدند.

بهنام شیخی به همراه حمید منافی، علیرضا فرشی، اکبر آزاد و سه تن دیگر در اسفندماه ۱۳۹۲ به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

این شهروندان در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان هر یک از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شدند. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

حمید منافی و بهنام شیخی نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت به زندان اوین منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید