خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ رضا واثقی به زندان اردبیل بازگشت

با پایان مرخصی؛ رضا واثقی به زندان اردبیل بازگشت

خبرگزاری هرانا – رضا واثقی، فعال ترک (آذربایجانی) امروز چهارشنبه ا اردیبهشت‌ماه، با پایان ایام مرخصی به زندان اردبیل بازگشت. وی در آبان‌ماه ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اردبیل بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۲ ساله خود به زندان اردبیل منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، رضا واثقی، فعال ترک (آذربایجانی) با پایان ایام مرخصی به زندان اردبیل بازگشت.

آقای واثقی  در تاریخ ۱۸ فروردین‌ماه، از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شده بود.

رضا واثقی پیش از این نیز در تاریخ ۱۶ اسفند ۹۹ به مرخصی اعزام شد و در تاریخ ۲۳ اسفند ۹۹ به زندان اردبیل بازگشت.

رضا واثقی و بردارش علی واثقی پیشتر در تاریخ ۲۱ خردادماه ۹۹، در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت و در تاریخ ۲۷ خرداد همان سال با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. محل کسب این شهروندان نیز روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه ۹۹ توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شد.

رضا و علی واثقی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی مهدوی راد پیشتر به تربیت به ۲ و ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند. از مصادیق صدور حکم علیه این شهروندان انتشار آثار ضرب و شتم نیروهای امنیتی بر روی بدنشان در فضای مجازی و همچنین نوشتن جمله «زنده باد قهرمانانی که در راه آزادی تلاش می‌کنند» در تلگرام رضا واثقی عنوان شده است.

نهایتا این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان اردبیل به ریاست قاضی عتباتی و مستشاری سیدشاکر موسوی قدیر محمدی از بابت اتهامات مشارکت در تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق چاپ شب نامه و فعالیت تبلیغی علیه نظام برای رضا واثقی تایید و برای علی واثقی به ۲ سال حبس تعزیری تقیل یافت.

رضا و علی واثقی در آبان‌ماه ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اردبیل بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اردبیل منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید