خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400, 29th of May 2022      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ساعت ۱۳:۰۳:۲۶

    خانه  > slide, زندانیان  >  کیانوش اصلانی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

کیانوش اصلانی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی) امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. به آقای اصلانی گفته شده است که نام وی در فهرست عفو قرار دارد و در صورت تایید نهایی با او تماس گرفته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی) به مناسبت ماه رمضان از زندان اوین به مرخصی ۲۰ روزه اعزام شد.

به آقای اصلانی گفته شده است که نام وی در فهرست عفو قرار دارد و در صورت تایید نهایی با او تماس گرفته خواهد شد.

آقای اصلانی پیشتر در تاریخ ۲۸ اسفند ۹۹، در آستانه تعطیلات نوروز به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۷ فروردین‌ماه امسال، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

کیانوش اصلانی در تاریخ ۲ اسفندماه سال ۹۷ به همراه توحید امیرامینی توسط نیروهای امنیتی در تهران در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری در میدان انقلاب تهران بازداشت و در فروردین سال ۹۸ به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی در تاریخ ۲ تیر ۹۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

آقای اصلانی نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی زرگر از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد. او از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” که در جلسه دادگاه علیه وی مطرح شده بود نیز تبرئه شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

کیانوش اصلانی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید