خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ و مصدومیت ۱۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۳ کارگر در شهرهای تهران، رشت و اراک دچار حادثه شدند. در این حوادث ۸ کارگر جانشان را از دست دادند و ۵ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری فارس، امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، ۱۱ کارگر بر اثر آتش سوزی کارگاه مبل‌سازی پردیس در تهران دچار حادثه شدند. در این حادثه ۶ کارگر جان خود را از دست دادند و ۵ کارگر مصدوم شدند.

عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه این کارگاه نیز با عمر ۳۰ ساله فاقد تجهیزات اطفاء حریق بوده و مانند ۱۰۰ کارگاه دیگر این روستا از اصول مهندسی برخوردار نیست، گفت: یک بی‌احتیاطی که ساختن رنگ در کنار بخاری بود باعث این حریق گسترده شد و به دلیل سرعت اشتعال مواد داخل انبار فرصت خروج پیدا نکردند و به انتهای سوله پناه بردند که متأسفانه منجر به سوختگی شدید و مرگ کارگران شد.

 سخنگوی اورژانس کشور در رابطه با آتش سوزی کارگاه مبل سازی پردیس با بیان اینکه متأسفانه ۶ نفر از کارکنان جان خودشان را از دست دادند، گفت: ۵ نفر دیگر نیز به دلیل حضور در محل آتش‌سوزی دچار سوختگی شدند که ۳ نفر در محل، مداوا شدند و یک نفر با سوختگی ۲۰ درصد با آمبولانس و یک نفر نیز یه دلیل شدت سوختگی با بالگرد اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

مجتبی خالدی افزود: جنسیت متوفیان به دلیل شدت سوختگی‌ها مشخص نیست و پزشکی قانونی در این خصوص نظر قطعی را خواهند داد.

مرگ یک کارگر در رشت

به گزارش خبرگزاری رکنا، یک کارگر ساختمانی در رشت بر اثر حادثه سقوط به چاه آسانسور، جان خود را از دست داد.

رییس سازمان آتش نشانی رشت گفت: بر اثر نبود حصار و درپوش مناسب، کارگر حاضر در طبقه دوم به داخل چاه آسانسور سقوط کرد و متاسفانه در این حادثه این کارگر ساختمانی جان خود را از دست داد.

مرگ یک کارگر در اراک

به گزارش خبرگزاری ایسنا، روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۰، یک کارگر ساختمانی ۵۰ ساله در اراک بر اثر سقوط از ارتفاع، جان خود را از دست داد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در اینباره گفت: گزارشی از یک مورد سقوط از ارتفاع در یکی از محله های شهرستان اراک به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اعلام و با حضور تیم های امدادی و انتظامی در محل حادثه و در تحقیقات انجام شده مشخص شد که کارگر ۵۰ ساله ای در حین کار از طبقه پنجم یک ساختمان سقوط کرده و جان خود را از دست داده است.

محمود خلجی افزود: جسد فرد متوفی به سردخانه منتقل و در این خصوص پرونده ای تشکیل شده و در حال سیر مراحل قانونی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید