خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه، شماری از مردم استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد، جمعی از معلمان فارغ‌التحصیل دانش‌سراها در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری واقع در تهران، گروهی از کارگران شرکت نصب و راه‌اندازی لیدوما در محل کار خود واقع در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، جمعی از سهامداران مالباخته شرکت محورسازان ایران خودرو در مقابل ساختمان این شرکت و همچنین جمعی از کارگران شهرداری خرمشهر در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از مردم استان چهارمحال و بختیاری، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به اجرای پروژه‌های انتقال آب بهشت آباد به فلات مرکزی بدون مجوز زیست محیطی، با راهپیمایی و برگزاری تجمع در حد فاصل میدان قمر بنی هاشم واقع در شهرکرد تا فرخشهر و همچنین در مسیر جاده شهرکرد به اصفهان، خواستار جلوگیری و پایان دادن به طرح مذکور شدند.

شهروندان معترض، از بنر ها و دست نوشته هایی با محتوای از قبیل “تا خون در رگ ماست، غارت آب بی معناست” رونمایی کردند.

گفته می شود که هدف اصلی از اجرای این طرح، تامین آب شرب ،صنعت و کشاورزی استانهای کرمان و یزد و اصفهان است.

مخالفان این طرح می‌گویند: “در این طرح فقط به منافع استان‌های اصفهان، یزد و کرمان پرداخته شده و به مصارف حوزه‌های پایین دست توجهی نشده‌ است”.

طی سالیان گذشته دوستداران محیط‌زیست، کشاورزان و تشکل‌های مردمی بارها در خصوص اجرای پروژه‌های انتقال آب از این استان، تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

کارشناسان حوزه محیط‌زیست و آب معتقدند اجرای پروژه غیرقانونی بهشت‌آباد که اکنون فاقد مجوزات زیست‌محیطی است، می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری  را بر منابع آب و خاک در این استان تحمیل کند.

این موضوع بارها نیز توسط مسئولان ارشد استان تذکر داده شده است که اجازه اجرای این پروژه بدون اخذ مجوزات لازم داده نمی‌شود.

تجمع معلمان فارغ التحصیل دانش سرا ها

به گزارش کانال صنفی معلمان ایران، امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰، شماری از معلمان فارغ‌التحصیل دانش‌سراها از شهرهای مختلف ایران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری واقع در تهران، تجمع اعتراضی برپا کردند.

معلمان معترض اهم مطالبات خود را حذف سنوات فاصله خدمتی عنوان کردند و ضمن رو نمایی از بنرهایی اعتراضی، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گفته آنها، استخدام این معلمان توسط آموزش و پرورش بین ۲ تا ۵ سال بعد از فارغ تحصیلی آنها انجام شده است.

معلمان فارغ‌التحصیل دانش‌سراها افزودند: ما از آغاز ورود به دانشسرا به وزارت آموزش و پرورش تعهد خدمتی داشته‌ایم، اما آموزش و پرورش در جذب ما کم‌کاری کرد.

تجمع کنندگان ادامه دادند: اکنون پس از ۳۰ سال خدمت در آموزش و پرورش و با رای جدید دیوان عدالت اداری، این وقفه خدمتی جزو خدمت ما محاسبه نمی‌شود.

این شهروندان عنوان کردند: ما در سال‌های ۸۶ تا ۸۸ شکایتی را در این خصوص در مراجع قضایی طرح کردیم و دیوان عدالت اداری به نفع ما معلمان دانش‌سرایی رای داد. اما حالا بعد از بیش از ۱۰ سال، با اعتراض آموزش و پرورش، دیوان عدالت اداری به نفع این وزارتخانه رای جدید صادر کرده است.

تجمع کارگران شرکت نصب و راه‌اندازی لیدوما

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، گروهی از کارگران شرکت نصب و راه‌اندازی لیدوما که در فاز ۱۳ منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی فعالیت دارند، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محل کار خود دست به اعتصاب و تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران به میزان حقوق های دریافتی خود معترض اند و خواهان افزایش سطح دستمزدهایشان هستند.

تجمع کارگران شهرداری خرمشهر

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران شهرداری خرمشهر، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران ماه ها حقوق معوقه دارند و شهرداری تاکنون مطالبات آنها را پرداخت نکرده است.

تجمع سهامداران مالباخته شرکت محورسازی ایران خودرو

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، گروهی از سهامداران مالباخته شرکت محورسازان ایران خودرو، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان این شرکت تجمع اعتراضی برپا کردند.

بر اساس این گزارش، سهام داران این شرکت، ضرری ۸۰ درصدی را متحمل شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید