خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز پنجشنبه ۲۶ فروردین‌ماه، شماری از داروسازان در همدان، رشت و چندین شهر دیگر از جمله اصفهان مقابل دانشگاه علوم پزشکی این شهر، در تهران مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، در مشهد مقابل ساختمان معاونت غذا و دارو، در شیراز مقابل دانشگاه علوم پزشکی، در چهارمحال و بختیاری مقابل ساختمان معاونت غذا و دارو و جمعی از سهام داران بورس مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، شماری از داروسازان در همدان و رشت و چندین شهر دیگر از جمله اصفهان مقابل دانشگاه علوم پزشکی این شهر، در تهران مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، در مشهد مقابل ساختمان معاونت غذا و دارو، در شیراز مقابل دانشگاه علوم پزشکی و در چهار محال و بختیاری مقابل ساختمان معاونت غذا و دارو، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، داروسازان معترض اهم مطالبات خود را تغییر سریع ساختار انجمن داروسازان، مانع زدایی در روند تاسیس داروخانه و اشتغال هزاران داروساز بیکار عنوان کردند.

همچنین داروسازان به رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال مقررات وزارت بهداشت در مورد تعرفه خدمات دارویی اعتراض کردند.

تجمع سهامداران زیان دیده بورس در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران، تجمع اعتراضی برپا کردند.

مالباختگان معترض با سردادن شعارهایی از قبیل “ما بندگان الله، غارت شدیم به والله” خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که پیشتر پیش آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

بعلاوه حسن روحانی طی جلسه ای گفته بود: «مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست اما بورس جای سرمایه‌گذاری است».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید